Sprawdź, czy twój smartfon LG dostanie aktualizację systemu do Androida 10

LG nie słynie ze specjalnie szybkich aktualizacji swoich smartfonów (gdzie te czasy, kiedy Koreańczycy produkowali Nexusy?). Tym bardziej powinno nas zaciekawić czy i kiedy telefony tej firmy dostaną aktualizację do Androida 10.

Kwestia aktualizacji smartfonów LG do wyższych wersji systemu to śliski temat. Niby firma poczyniła w tym kierunku jakieś kroki, otwierając specjalne centrum przystosowujące nowe wersje Androida do nakładki producenta, ale jakoś trudno uwierzyć w sprawne funkcjonowanie tej placówki. Zwłaszcza, że LG jest dobre głównie w składaniu obietnic, ale o wywiązywanie się z nich jest już trudniej.

Reklama

W połowie października ubiegłego roku LG zarzekało się, że przyspieszy proces aktualizacji swoich smartfonów do nowego systemu Google. Od tego czasu Androida 10 nie ujrzał żaden użytkownik telefonu tego producenta w Polsce. No chyba, że zaopatrzył się w LG G8 ThinQ w jakimś europejskim sklepie, bo smartfon ten nie był u nas dostępny w oficjalnej dystrybucji.

Po długich miesiącach martwej ciszy, LG opublikowało listę smartfonów, które otrzymają Androida 10, wraz z przybliżonymi terminami rolloutów.

Tak ma wyglądać Android 10 na smartfonach LG

Android 10 dla smartfonów LG

Informacje o aktualizacjach pochodzą od włoskiego oddziału LG, więc powinny być wiarygodne. Oto urządzenia firmy, które dostaną Androida 10 w nadchodzących miesiącach:

Kolejne modele będą musiały poczekać na aktualizację jeszcze dłużej, bo aż do czwartego kwartału 2020 r. Będą to:

Nie są to zbyt przyjazne oku terminy. To tym bardziej rozczarowujące, że przecież na majowej konferencji Google zobaczymy Androida 11Zatem podczas gdy Pixele będą działać na Androidzie R, flagowce LG nadal będą klepać po plecach poczciwego Androida 9.0 Pie. Smutne, ale prawdziwe.

Z wielu sklepów z elektroniką w Polsce znikają smartfony LG. Wiemy, dlaczego

źródło: Phone Arena