LG obiecuje, że w tym roku bardziej przyłoży się do aktualizacji Androida

Podczas gdy OnePlus czy Nokia już mają wśród swoich smartfonów modele, które zdążyły dostać aktualizację do Androida 10, LG dopiero ogłasza start programu testów nowego oprogramowania.

Użytkownicy LG G8 ThinQ w Korei Południowej otrzymają wkrótce pierwszą szansę na wypróbowanie Androida 10. Zgodnie z informacją przekazaną przez producenta – do programu beta będą mogli dołączyć jeszcze w tym miesiącu. Następni w kolejce do tego „przywileju” są właściciele LG V50. LG nie potrafi jednak określić planowanego kalendarza wydań Androida 10 dla swojego rodzinnego kraju, a co dopiero dla innych regionów.

Reklama

Jedyne, co udało się przekazać Koreańczykom to to, że Android 10 będzie dostępny dla smartfonów LG (oczywiście wybranych) jeszcze przed zakończeniem tego roku. Nie jest to ekspresowe tempo, tym bardziej, że w kwietniu 2018 roku z dumą zaprezentowano nowe Centrum aktualizacji oprogramowania, które miało zadbać o szybkie update’y. 

Tak ma wyglądać Android 10 na smartfonach LG

Przyśpieszonymi działaniami w kwestii aktualizacji oprogramowania wydanych już smartfonów, firma chce „odzyskać zaufanie klientów”. Problem w tym, że chyba trudno to będzie zrobić, jeśli stabilne wersje Androida 10 trafią do użytkowników w Europie i na Zachodzie dopiero w 2020 roku.

Co prawda ogłoszenie publicznych testów nowego systemu jest w tym roku odrobinę szybsze niż rok temu (kiedy bety ruszyły w listopadzie), ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Pamiętamy, że w ubiegłym roku aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla modelu G7 ThinQ pojawiła się dopiero po ośmiu miesiącach długich od rozpoczęcia testów. Oby tym razem było naprawdę szybciej.

Czy warto kupić LG G7 ThinQ rok po premierze? Wrażenia po przesiadce z poprzednika

źródło: LG przez Phone Arena