smartfon LG Q60
LG Q60 (fot. LG)

Tak ma wyglądać Android 10 na smartfonach LG

Z nieznanych dla nas przyczyn LG „popsuło” się, jeśli chodzi o aktualizacje. Właściciele smartfonów tej marki czekają na nie długimi miesiącami, co zniechęca wielu użytkowników do sprzętów tego producenta, nawet jeśli co chwilę jego ex-flagowce da się wyrwać za psie pieniądze. Nie zmienia to jednak faktu, że Koreańczycy przygotowują update do Androida 10 i właśnie mamy okazję zobaczyć, jak duże odświeżenie on przyniesie.

Android 10 przynosi mnóstwo nowości, na czele z systemowym Dark Mode oraz wsparciem dla łączności 5G i składanych ekranów. Z ciekawszych rozwiązań należy wymienić Live Caption (transkrypcja odtwarzanych filmów i plików dźwiękowych w czasie rzeczywistym), inteligentne propozycje odpowiedzi i reakcji na przychodzące powiadomienia, a także odświeżony sposób nawigowania po interfejsie.

Reklama

Przywitajcie nowego Androida 10

Android 10 na smartfonach LG

LG instaluje w swoich urządzeniach mobilnych autorską nakładkę LG UX. Fani tego interfejsu muszą przygotować się na ogromną zmianę w jego designie, ponieważ pod tym względem upodobni się do rozwiązań konkurencji, m.in. do One UI 2.0 od Samsunga (o czym za chwilę). Na pierwszych zrzutach ekranu, wykonanych na nieoficjalnym Androidzie 10 na LG V50 ThinQ, widać przede wszystkim mocno przebudowane menu z szybkimi ustawieniami – po zsunięciu górnej belki tło nie jest białe, a przezroczyste. Oprócz tego, inaczej wyglądają też powiadomienia.

Liftingu doczekała się również aplikacja Telefon – podobnie, jak w One UI od Samsunga czy EMUI od Huawei, skróty do listy połączeń czy książki adresowej przeniesiono na dół, dzięki czemu są łatwiej dostępne podczas obsługi jedną ręką. Znacznie większą zmianę widać jednak w Ustawieniach, ponieważ nie jest to już lista – producent pogrupował je w sekcje (na przykład dotyczące łączności). Identycznie wygląda to w interfejsie Samsunga (żeby nie powiedzieć, że bliźniaczo).

Należy jednak pamiętać, że to wciąż nie jest finalne wydanie i LG może jeszcze wprowadzić zmiany w LG UX 9.1. Cały czas czekamy też na podanie terminów, w jakich smartfony tego producenta otrzymają aktualizację do Androida 10 (i które).

*Na zdjęciu tytułowym LG Q60 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: Mico dzięki 9to5Google