Infinix The Future is Now logo
źródło: Infinix

Audio w smartfonach Infinix napędzi JBL

Jak co roku podczas targów CES, tak i na tegorocznej edycji dzieje się naprawdę sporo (opisujemy to również na oiot.pl!). Tym razem, początek swojej współpracy ogłosiły dwie firmy – jedna z branży smartfonowej, druga ściśle związana ze sprzętem audio.

Infinix nawiązuje współpracę z JBL

Infinix, bo to jedna z firm, o których tutaj mowa, jest stosunkowo młodym graczem na rynku mobilnym. Marka powstała w 2013 roku, po części za sprawą przejęcia przez Chińczyków francuskiej firmy Sagem Wireless – jej nazwa z pewnością kiedyś obiła Wam się o uszy.

Wróćmy jednak do samego Infinixa, jednego z głównych bohaterów tematu. Na polskim rynku marka funkcjonuje bardzo krótko, bo zaledwie od kilku miesięcy, ale skutecznie rozpycha się na nim łokciami. Producent już w zeszłym roku mocno postawił na innowacyjne rozwiązania, które będą wyróżniać go na tle konkurencji. 

infinix note 12 2023 smartphone smartfon
Infinix Note 12 2023 (źródło: Infinix)

W ten sposób firma wprowadziła do swojego najmocniejszego smartfona, modelu Zero Ultra, superszybkie ładowanie o mocy 180 W. Producent opracował też nową, ulepszoną konstrukcję komory parowej dla lepszego chłodzenia urządzeń i zaprezentował w smartfonie swój pierwszy aparat o rozdzielczości 200 Mpix. 

Najwyraźniej w 2023 roku marka chce mocno skupić się na jakości dźwięku w swoich urządzeniach. Podczas targów CES 2023 w Las Vegas wystawiono prototypowy smartfon Infinix z audio strojonym przez firmę JBL – renomowanego i niezwykle popularnego producenta sprzętu audio, od słuchawek do głośników, soundbarów i kin domowych. 

Kiedy ujrzymy owoce współpracy?

Nadchodząca generacja serii Note będzie wyposażona w dźwięk dostrojony przez ekspertów JBL. Na ten moment nie wiemy, jakie inne linie smartfonów otrzymają taki ulepszony dźwięk – o ile w ogóle. Zagadką pozostaje też, na ile realnie ta kooperacja wpłynie na jakość dźwięku reprodukowanego przez smartfony marki. Pierwsze modele urządzeń Infinix Note z audio JBL mają trafić na rynek w maju

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu współpraca. Jako przykład warto przywołać flagowe modele smartfonów Xiaomi, które już od jakiegoś czasu oferują głośniki strojone przez firmę Harman Kardon. Swego czasu także nieodżałowanej pamięci smartfony LG szczyciły się strojeniem przez Bang & Olufsen, później przez Meridian.