Xiaomi Redmi logo

Taki będzie Redmi K50 Pro. Aparat wygląda jak piramida

Nowy rok przyniesie premierę wielu nowych smartfonów Xiaomi, w tym z serii Redmi K50, które później mogą trafić do Polski pod innymi nazwami. Nie byłoby to bowiem nic nowego. Właśnie mamy okazję zobaczyć, jak może wyglądać model z dopiskiem „Pro”.

Nowy smartfon Xiaomi Redmi K50 Pro na pierwszej grafice

Oczywiście to wciąż nic pewnego, ale mimo wszystko istnieje prawdopodobieństwo, że smartfony z serii K50 będą dostępne poza Chinami pod innymi nazwami. Xiaomi wprowadziło bowiem do Polski modele POCO F3 i Xiaomi Mi 11i, które w swojej ojczyźnie sprzedaje jako – odpowiednio – Redmi K40 i Redmi K40 Pro+.

Mimo wszystko nadal nie można mieć pewności, że w 2022 roku będziemy świadkami „powtórki z rozrywki”, gdyż producenci nieustannie zmieniają strategię i dopasowują ofertę do aktualnych trendów oraz możliwości. Trzeba bowiem pamiętać, że wciąż branża boryka się z niedoborami półprzewodników, co ma ogromny wpływ na posunięcia wszystkich marek.

O ile ewentualna, międzynarodowa dostępność serii Redmi K50 stoi pod znakiem zapytania, o tyle nie ma ani cienia wątpliwości, że Xiaomi wprowadzi tę linię smartfonów na rynek – prędzej czy później, ale na pewno się tak stanie. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na jej temat, a teraz mamy okazję zobaczyć, jak prawdopodobnie będzie wyglądał Redmi K50 Pro.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wygląd wyspy z aparatami. Jej design nie jest szczególnie oryginalny, ponieważ podobny zastosowano w Xiaomi Civi. Zwraca uwagę natomiast ułożenie aparatów, które przypomina piramidę. Nie ma jednak pewności, że wszystkie trzy otwory będą takiej samej wielkości – istnieje spore prawdopodobieństwo, że jednak nie, ale ich ułożenie mimo wszystko pozostanie podobne.

smartfon Redmi K50 Pro smartphone render
źródło: xiaomiui

Tym bardziej, że specyfikacja aparatów nadal nie jest w 100% pewna. Na pewno na pokładzie znajdzie się główny o rozdzielczości 64 Mpix z sensorem Sony IMX686 oraz 13 Mpix z matrycą OV13B10 i obiektywem ultraszerokokątnym. Jeśli natomiast mowa o trzecim, to na stole są dwie możliwości: 2 Mpix (GC02M1) lub 8 Mpix (OV08A10).

Ponadto specyfikacja Redmi K50 Pro ma obejmować topowy procesor Snapdragon 8 Gen 1, wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 60 Hz, 90 Hz i 120 Hz, a także czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi i autorski chip Xiaomi Surge P1, który zarządza ładowaniem.