Sony Xperia 1

Sony przygotowuje prawdziwie topową Xperię

Do końca 2019 roku pozostało już tylko kilka tygodni i Sony prawdopodobnie nie zaprezentuje już żadnego nowego smartfona w tym czasie. W następnym Japończycy wprowadzą na rynek kilka high-endów i średniaków, w tym prawdziwie topową propozycję.

Portfolio Sony w 2020 roku

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w przyszłym roku Sony wprowadzi na rynek od siedmiu do nawet dziewięciu smartfonów. Najciekawiej zapowiada się Sony Xperia 0, ponieważ ma ona być prawdziwie topową propozycją z sześcioma aparatami na panelu tylnym i dwoma na przodzie, a do tego z ekranem o rozdzielczości 5K i modemem 5G. Pierwsze informacje na jej temat pojawiły się już w czerwcu 2019 roku, jednak na jej premierę podobno musimy poczekać aż do targów IFA 2020 w Berlinie (tj. do września przyszłego roku).

Reklama
fot. @Samsung_News_

Nieco wcześniej, bo na MWC 2020 w Barcelonie, Japończycy mają zaprezentować Sony Xperię 1.1, która – jak nietrudno się domyślić – będzie bezpośrednią następczynią Sony Xperii 1. W jej przypadku na razie pewne jest tylko zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 865 wraz z modemem 5G. Wraz z nią zadebiutować mają Sony Xperia 10.1 i Sony Xperia 9.1, tj. bezpośrednie sukcesorki – odpowiednio – Xperii 10 i Xperii 10 Plus. Co ciekawe, oba smartfony podobno będą obsługiwać sieć 5G.

Jak sugeruje serwis źródłowy, w podobnym terminie Sony zaprezentuje także Xperię 3 (ma ona zastąpić Sony Xperię XZ2 Compact), ale model ten ma być dostępny wyłącznie w Japonii. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w przypadku Sony Xperii 8.1 (następczynią Sony Xperii 8), z tą różnicą, że jej premiera zaplanowana jest rzekomo dopiero na ostatnie miesiące 2020 roku, po targach IFA 2020 w Berlinie. Smartfon ma mieć na pokładzie modem 5G. Jesienią zadebiutować ma również Sony Xperia 5.1 (sukcesorka Sony Xperii 5).

Oprócz tego, Sony podobno przygotowuje również Sony Xperię L4 i Sony Xperię 100 z modemem 5G – pierwsza z ww. będzie następczynią Sony Xperii L3, zaś druga Sony Xperii Ace. Ta ostatnia ma być dostępna wyłącznie w Japonii.

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia 1 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: androidnext.info via GSMArena