Samsung Galaxy S10+ (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Samsung Galaxy S10+ na pierwszym zdjęciu – on naprawdę będzie tak wyglądał!

W sieci od dłuższego czasu można znaleźć mnóstwo renderów Galaxy S10+, więc już mniej więcej wiemy, jak będzie wyglądał ten model. Teraz jednak po raz pierwszy możemy zobaczyć go na zdjęciu. Nie pozostawia ono żadnych wątpliwości co do designu tego urządzenia.

Reklama

Dwie ostatnie generacje flagowców Samsunga z serii Galaxy S są bardzo do siebie podobne – Galaxy S8/Galaxy S8+ i Galaxy S9/Galaxy S9+ różnią się dosłownie detalami, przynajmniej jeśli patrzymy tylko na ich przody. Kilka miesięcy temu zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki na temat smartfonów z rodziny Galaxy S10 i dość szybko okazało się, że w ich przypadku Koreańczycy postawią na zupełnie nowe rozwiązanie, jeżeli chodzi o wyświetlacz.

Samsung, przynajmniej we flagowej serii Galaxy S10, nadal nie zdecyduje się na tzw. notcha. Zamiast tego, w ekranach zostaną wycięte otwory, w których znajdzie się kamerka do selfie i wideorozmów. W modelach Galaxy S10 Lite (a.k.a. Galaxy S10 E) i Galaxy S10 będzie ona pojedyncza, natomiast w Galaxy S10+ podwójna.

Już ponad miesiąc temu mieliśmy okazję zobaczyć rendery modelu z „Plusem” w nazwie. Jego design lekko szokował, ponieważ było to coś zupełnie nowego, niespotykanego do tamtej pory w żadnym smartfonie. W grudniu zadebiutowało jednak kilka urządzeń z otworem w ekranie (Samsung Galaxy A8s, Huawei Nova 4, Honor V20), więc większość zdążyła się „oswoić” z tym rozwiązaniem.

Tak najprawdopodobniej będzie wyglądał Samsung Galaxy S10+. Jak Wam się podoba?

Jeśli ktoś jednak mimo wszystko miał nadzieję, że Samsung nie zdecyduje się na takie posunięcie w Galaxy S10 i Galaxy S10+, to niestety muszę go zmartwić, ponieważ nie ma już żadnych wątpliwości, że Koreańczycy faktycznie wytną otwór w ekranie tegorocznych flagowców.

W sieci właśnie bowiem pojawiło się pierwsze zdjęcie Galaxy S10+, które nie pozostawia żadnych złudzeń. Bo chociaż smartfon jest w etui zabezpieczającym, to wyświetlacz jest widoczny w całej okazałości. I choć fotografia jest paskudnej jakości, to mimo wszystko doskonale widać, że w ekranie wycięto otwór, w którym znajduje się podwójna kamerka do selfie i wideorozmów, a ramki dookoła niego są dosłownie minimalne.

Samsung Galaxy S10+ (fot. Reddit)

Co ciekawe, sam Samsung już jakiś czas temu niechcący (lub chcący) potwierdził, że tegoroczne flagowce będą miały wycięcia w ekranie. Co jednak ciekawe, południowokoreański koncern póki co jest jedynym, który umieścił je w prawym górnym rogu, ponieważ wszystkie dotychczas wypuszczone na rynek smartfony mają je w lewym górnym rogu, nawet Samsung Galaxy A8s.

Momentami zastanawiam się, czy nie sprawi to problemów deweloperom, ponieważ będą oni musieli tak zaprogramować swoje aplikacje, aby odpowiednio wyświetlały one treści zarówno w smartfonach, które mają otwór w prawym górnym rogu ekranu, jak i tych z dziurką po przeciwnej stronie wyświetlacza.

Polecamy również:

Garść przecieków na temat smartfonów z serii Galaxy S10 na dobry początek tygodnia

Źródło: Reddit