Tak może wyglądać Samsung Galaxy S10 z płaskim ekranem. Całkiem ładnie się prezentuje

Od dłuższego czasu wiadomo, że Samsung szykuje kilka smartfonów z serii Galaxy S10 i jeśli dotychczasowe doniesienia się potwierdzą, to może się ona składać nawet z czterech modeli. Jeden z nich ma zostać wyposażony w płaski ekran i właśnie mamy okazję zobaczyć, jak prawdopodobnie będzie on wyglądać.

Umownie nazywamy go Galaxy S10 Lite, ale wciąż nie wiadomo czy Samsung na pewno zdecyduje się na taki dopisek. Póki co wszystko na to wskazuje, jednak do oficjalnej premiery wciąż pozostaje wiele tygodni. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości jakieś wiarygodne źródło podzieli się informacją na temat rynkowych nazw wszystkich modeli i wszystko będzie już jasne.

Żadnych wątpliwości nie mamy natomiast co do tego, że jeden z członków serii Galaxy S10 zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz. Według ostatnich doniesień, ekran w tym modelu ma mieć przekątną 5,75 cala oraz otwór w prawym górnym rogu, w którym zostanie umieszczona pojedyncza kamerka do selfie i wideorozmów. To ostatnie przypadkowo (albo i nie) potwierdził ostatnio nawet sam Samsung.

Przez swoje niedopatrzenie Samsung potwierdził jedną z największych nowości w Galaxy S10

Wiele osób niewątpliwie z niecierpliwością wyczekuje premiery Galaxy S10 Lite z płaskim wyświetlaczem, ponieważ ostatnim flagowcem z takim ekranem był Galaxy S7. Od 2017 roku wszystkie high-endy Samsunga mają obustronnie zakrzywiony panel Super AMOLED, który z jednej strony wygląda bardzo efektownie i potrafi być użyteczny, ale z drugiej jest przeklinany przez wielu użytkowników za refleksy świetlne i trudność znalezienia dobrze trzymającej się powierzchni folii czy szkła.

Nie mamy właściwie żadnych podstaw, aby wątpić w rychłą premierę Samsunga Galaxy S10 Lite. Tym bardziej, że właśnie w sieci pojawiła się grafika przedstawiająca z dużym prawdopodobieństwem finalny design tego modelu. Nie jest on specjalnie zaskakujący, ponieważ od dawna wiedzieliśmy, czego powinniśmy się spodziewać. Mimo wszystko nie sposób powiedzieć, że smartfon nie prezentuje się całkiem atrakcyjnie, pomimo że ramki dookoła wyświetlacza nie są najcieńsze. Bardzo grube też jednak nie są – na oko tegoroczne iPhone’y mają grubsze.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy S10 z płaskim wyświetlaczem (fot. @UniverseIce)

Widoczny powyżej render potwierdza również, że w Galaxy S10 Lite nie zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego i USB-C. Tajemnicą wciąż pozostaje wygląd panelu tylnego, ale z dotychczasowych doniesień wynika, że znajdzie się na nim podwójny aparat. Czytnik linii papilarnych umieszczony zaś zostanie na prawej (patrząc od przodu) krawędzi. Niedawno mówiło się też, że smartfon dostępny będzie w pięciu wersjach kolorystycznych: żółtej, białej, czarnej, zielonej i niebieskiej.

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Samsung zaprezentuje flagowce z serii Galaxy S10 20 lutego 2019 roku, jednak nie zdziwcie się, jeżeli w rzeczywistości zrobi to kilka dni później, bezpośrednio przez oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2019.

*na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @UniverseIce