kobieta woman girl dziewczyna grymas grimacing zaskoczenie surprise
fot. Moose Photos / Pexels

Przez swoje niedopatrzenie Samsung potwierdził jedną z największych nowości w Galaxy S10

Producenci w większości starają się do ostatniej chwili trzymać swoje smartfony w całkowitej tajemnicy, chociaż niektórzy zdradzają co nieco na ich temat, aby podgrzać atmosferę przed oficjalną premierą. Samsung nie ma jednak tego w zwyczaju, a tymczasem przez swoje niedopatrzenie potwierdził jedną z największych nowości w przyszłorocznych flagowcach z serii Galaxy S10.

Reklama

Oczywiście to, że Samsung nie wypowiada się ani słowem na temat następców Galaxy S9 i Galaxy S9+, nie oznacza, iż nic nie wiemy na ich temat. Wręcz przeciwnie, wiadomo o nich bardzo dużo. W ciągu ostatnich tygodni pojawiły się bowiem rendery przyszłorocznych flagowców oraz mnóstwo informacji dotyczących specyfikacji, a nawet i cen poszczególnych wersji.

I choć byśmy z całych sił ciągnęli Samsunga za język, to ten z pewnością nic nie powie na temat smartfonów z serii Galaxy S10. Nie lada zaskoczeniem jest więc jego (najpewniej) niedopatrzenie, które potwierdza jedną z największych nowości w nadchodzących smartfonach. Ekipa z xda-developers podzieliła się bowiem na swoim profilu na Twitterze zrzutem ekranu z ankiety dotyczącej wrażeń z użytkowania bety One UI na Galaxy Note 9, który zdradza więcej niż prawdopodobnie chciałby tego producent.

Wystarczy spojrzeć w prawy górny róg, aby zauważyć dziwnie dużo wolnej przestrzeni i przesunięte w lewo ikony zasięgu oraz stanu naładowania baterii na górnej belce. Kiedy jednak przypomnimy sobie rendery Galaxy S10+, wszystko ułoży się w logiczną całość – wspomniany obszar zajmować będzie otwór, w którym umieszczona zostanie kamerka do selfie i wideorozmów (w zależności od wersji smartfona – podwójna lub pojedyncza).

Ciekawe, czy jest to „tylko” niedopatrzenie Samsunga, czy celowe działanie. Fakt jest jednak taki, że producent potwierdził liczne przecieki, według których w prawym górnym rogu ekranu w przyszłorocznych flagowcach znajdzie się otwór na kamerkę do selfie i wideorozmów. Możemy mieć więc pewność, że Koreańczycy zastosują takie rozwiązanie i zainteresowani smartfonami z serii Galaxy S10 powinni się z nim zawczasu oswoić.

Polecamy również:

Znamy prawdopodobną datę premiery i ceny wszystkich wersji Samsunga Galaxy S10. Jest więcej niż ciekawie

Źródło: @xdadevelopers