Samsung Galaxy A8s - Infinity-O display (fot. Samsung)

Zadebiutował Samsung Galaxy A8s – pierwszy smartfon z wyświetlaczem Infinity-O i kamerką „w ekranie”

I pierwszy smartfon Samsunga bez 3,5 mm złącza słuchawkowego

Według pierwotnych zapowiedzi, Galaxy A8s miał zadebiutować dopiero w styczniu 2019 roku. Samsung postanowił jednak przyspieszyć jego premierę i zaprezentował go już dzisiaj, lecz mimo wszystko nie jest to pierwszy oficjalnie zapowiedziany smartfon z kamerką „w ekranie”.

Każdy producent chce być we wszystkim pierwszy, aby to właśnie on był stawiany za pierwowzór, kiedy konkurencja zacznie stosować podobne rozwiązania. Galaxy A8s jednocześnie nie jest i jest pierwszym smartfonem z kamerką „w ekranie”. Nie jest, ponieważ Honor wyprzedził Samsunga i zapowiedział Honora View 20 z dziurką w wyświetlaczu kilka godzin wcześniej, a jest, gdyż jest to pierwsze gotowe urządzenie z czymś takim na pokładzie (marka-córka Huawei oficjalnie zaprezentuje swoją propozycję dopiero za około dwa tygodnie, dzisiejsza prezentacja stanowiła jedynie zapowiedź tego modelu).

Honor pokazał Honor View 20 – pierwszy smartfon z dziurą w ekranie

Sprzedaż Galaxy A8s ruszy w Chinach 21 grudnia 2018 roku. Prawdopodobnie więc dopiero wtedy poznamy pełną specyfikację tego smartfona – na razie Samsung opublikował jedynie szczątkowe informacje. Póki co wiemy jedynie, że w modelu tym zastosowano wyświetlacz Infinity-O o przekątnej 6,4 cala i proporcjach 19,5:9. ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616, 128 GB pamięci wbudowanej i – w zależności od wersji – 6 GB lub nawet 8 GB RAM.

Na tyle Galaxy A8s znajduje się potrójny aparat – główne oczko ma w nim rozdzielczość 24 Mpix i przysłonę f/1.7, drugie 10 Mpix i tzw. teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, a trzecie, zbierające dane o głębi, 5 Mpix i f/2.2. Na pleckach umieszczono również czytnik linii papilarnych. Cały smartfon ma grubość 7,4 mm (wartość ta najpewniej jednak nie obejmuje wystającego ponad obudowę modułu aparatu głównego).

Samsung Galaxy A8s (fot. Samsung)

Samsung Galaxy A8s dostępny będzie w trzech widocznych powyżej i poniżej wersjach kolorystycznych. Koreańczycy nie zdradzili jednak cen poszczególnych konfiguracji tego modelu – nie wiemy więc, ile klientom przyjdzie za nie zapłacić.

Samsung Galaxy A8s (fot. Samsung)

Na koniec warto też zauważyć, że jest to pierwszy smartfon Samsunga bez 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Źródło: Samsung, PhoneRadar