Samsung Galaxy S10+ (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Garść przecieków na temat smartfonów z serii Galaxy S10 na dobry początek tygodnia

W zeszłym tygodniu Samsung oficjalnie poinformował, że zaprezentuje smartfony z serii Galaxy S10 20 lutego 2019 roku podczas konferencji w San Francisco i Londynie. Jednocześnie zasugerował też, że razem z nimi może zadebiutował składany Galaxy Fold. Przecieki na temat tegorocznych flagowców pojawiają się już od dawna, ale tym razem mamy do czynienia z potężną dawką informacji o tych urządzeniach.

Reklama

Do smartfonów z serii Galaxy S10 Samsung będzie dorzucał nową generację słuchawkę AKG w nowym kolorze z logo producenta na kopułkach. A skoro jesteśmy już w temacie audio, to urządzenia mają mieć głośnik na dolnej krawędzi podobny do tego w Galaxy Note 9, czyli grill (jednak nie z czterema, a z pięcioma otworami), a nie pojedynczy otwór jak w Galaxy S9.

W modelach Galaxy S10 i Galaxy S10+ Samsung zastosuje zintegrowany z wyświetlaczem ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. W Galaxy S10 Lite skaner odcisków palców znajdzie się natomiast na bocznej krawędzi. Co ciekawe, z najnowszych doniesień wynika, że tylko smartfon z „Plusem” w nazwie zaoferuje potrójny aparat na tyle, składający się ze standardowego oczka, obiektywu szerokokątnego i tzw. teleobiektywu. W pozostałych dwóch urządzeniach z serii Galaxy S10 zabraknąć ma natomiast tego ostatniego.

Przynajmniej w Galaxy S10+ dioda doświetlająca znajdzie się po lewej stronie aparatu, zaś pulsometr po prawej. Plecki wszystkich tegorocznych flagowców Samsunga mają mieć bardziej błyszczące wykończenie, podobne do tego w Galaxy S8 i Galaxy Note 8. Dołączana do zestawu ładowarka przewodowa ma być z kolei matowa.

Smartfony z serii Galaxy S10 oczywiście będą pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem One UI. Domyślnie mają być włączone klasyczne klawisze funkcyjne Androida, ale użytkownik będzie mógł włączyć obsługę gestów w Ustawieniach.

Wiadomo też, że Samsung przygotowuje również specjalną wersję z modemem 5G. Początkowo ma być ona dostępna na wyłączność amerykańskiej sieci Verizon, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

A na koniec jeszcze informacja na temat konfiguracji tegorocznych flagowców Samsunga, jakie pojawią się na rynku:

Model RAM Pamięć wbudowana
Samsung Galaxy S10 Lite 4 GB 128 GB
Samsung Galaxy S10 6 GB 128 GB
256 GB
Samsung Galaxy S10+ 6 GB
8 GB
128 GB
256 GB
512 GB
Samsung Galaxy S10 5G 8 GB
12 GB
256 GB
512 GB
1 TB

Polecamy również:

Czy 20 lutego Samsung pokaże nam składany smartfon?

Źródło: @mweinbachXDA