Jedyny smartfon obsługujący 5G w Plusie, który nie jest od Huawei

Plus ogłosił, że poszerza portfolio sprzętów obsługujących sieć 5G w Polsce. Przekazano informację o dwóch z nich, z czego jeden jest smartfonem. Na razie Mototola Edge to jedyny telefon w ofercie operatora, który obsłuży sieć 5G i jednocześnie zapewni dostęp do usług Google.

Reklama

Sieć 5G w Plusie – dużo szumu, smartfonów mało

Chcąc korzystać z sieci w 5G w Plusie, do tej pory trzeba było iść na duży kompromis. Operator miał w ofercie tylko trzy telefony z modemami 5G obsługującymi pasmo 2600 MHz, z czego żaden nie mógł korzystać z usług Google. Są to sprzęty Huawei: P40, P40 Pro oraz Mate Xs.

Na szczęście sytuacja zmienia się na korzyść klientów – co prawda bardzo powoli, ale jednak. Do powyższej trójki telefonów dołączyła właśnie Motorola Edge.

Reklama

Motorola Edge dostępna będzie w Plusie za 299 zł na start i np. 36 rat po 75 zł za sprzęt w ofercie abonamentowej.

Najtańszy abonament 5G w Plusie to wydatek 70 zł miesięcznie – z pakietem danych 24 GB. Warto rozważyć skorzystanie z abonamentu za 75 zł miesięcznie. To tylko 5 zł różnicy, ale operator dodaje nam wtedy 72 GB do wykorzystania, a przy szybkich przesyłach danych pakiety będą topnieć w oczach.

W ramach programu smartDOM klienci powyższych taryf mogą dokupić 3 kolejne karty SIM z takim samym abonamentem głosowym lub internetowym z pakietem 100 GB/mies. Każda dodatkowa karta objęta jest zniżką w wysokości 25 zł.

Dodatkowy router 5G

Plus ma już w swojej ofercie router 5G – ZTE MC801. Dołączy do niego HUAWEI 5G CPE Pro 2, wyposażony w procesor Balong 5000.

W Plusie nowy router 5G dostępny będzie za 1 zł na start i np. 36 rat po 55,50 zł za sprzęt w ofercie abonamentowej z internetem mobilnym.

Nie wszędzie skorzystamy z 5G

Warto pamiętać, że zasięg sieci 5G w Plusie jest ograniczony. W jego obrębie można znaleźć się tylko przebywając w jednym z siedmiu miast w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie lub Wrocławiu.