(fot. EverythingApplePro)

iPhone 12 Pro Max – tak ma wyglądać najlepszy smartfon Apple

Poznaliśmy już nową generację iPhone’a SE, ale to nie koniec tegorocznych premier Apple. Zespół Tima Cooka intensywnie pracuje nad topowymi smartfonami. Trzeba przyznać, że zapowiadają się one naprawdę interesująco.

Reklama

iPhone zainspirowany iPadem Pro

Nowe informacje o nadchodzącym, topowym iPhonie zostały opublikowane na EverythingApplePro, czyli jednym z najpopularniejszych kanałów na YouTube o urządzeniach i oprogramowaniu Apple. Materiał powstał we współpracy z Maxem Weinbachem, który może pochwalić się dostarczeniem wielu sprawdzonych przecieków. Całość oparta jest o projekty CAD, które podobno wyciekły.

Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Apple ma szykować większe zmiany we wzornictwie, które w niemal niezmienionej formie stosowane jest od premiery iPhone’a X. Zaokrąglone boki zostaną zastąpione ostrymi krawędziami, podobnie jak w iPadzie Pro czy chociażby iPhonie 4. Pomiędzy górną i dolną taflą szkła znajdzie się ramka wykonana ze stali nierdzewnej.

Notch nie zniknie, ale będzie mniejszy (fot. EverythingApplePro)

iPhone 12 Pro Max otrzyma nieznacznie większy ekran od swojego poprzednika – 6,7 cala względem 6,5 cala. W związku z tym, cała konstrukcja będzie trochę większa. Zmniejszy się jednak grubość obudowy – 7,4 mm zamiast wcześniejszych 8,1 mm. Smuklejsze będą również ramki otaczające ekran – 1,55 mm w porównaniu do 2,52 mm w iPhonie 11 Pro Max. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na wygląd urządzenia, aczkolwiek może odbić się na jego wytrzymałości na upadki – szkoło chronione będzie jeszcze cieńszą warstwą stali.

Nieznacznie większa narośl na plecach i dodatkowy sensor

Owszem, obudowa ma być smuklejsza, ale kwadratowa wysepka na plecach ma bardziej wystawać – 1,26 mm zamiast 1,21 mm. Na szczęście, różnica jest naprawdę mała, a ponadto same obiektywy nie będą bardziej wysunięte względem całej wysepki.

Dodatkowy sensor LiDAR (fot. EverythingApplePro)

Usprawnień doczeka się również cały moduł kamery. Jak najbardziej możemy liczyć na poprawę jakości zdjęć względem zeszłorocznym modeli. Co więcej, obok trzech obiektywów, na wysepce pojawi się nowy sensor. Tak samo jak w iPadzie Pro 2020, Apple ma zastosować skaner LiDAR. Dodatkowo, zwiększona zostanie średnica samych obiektywów.

Dowiedzieliśmy się również, że linie antenowe będą grubsze ze względu na wdrożenie modułu 5G. Tacka karty SIM zostanie przeniesiona na drugą stronę, a w jej miejscu pojawi się złącze Smart Connector, stosowane już w iPadach. Głośniki, które zawsze były jedną z głównych zalet iPhone’ów, mają teraz być głośniejsze o 10-15%.

iPhone 12 – nowe kolory (fot. EverythingApplePro)

Niewykluczone, że pojawią się nowe wersje kolorystyczne w przypadku tańszych wersji, mających zastąpić iPhone’a 11 – jasny niebieski, jasny pomarańczowy i fioletowy. Z kolei w modelach „Pro” granatowy może zastąpić nocną zieleń.

Nie tylko iPhone 12 Pro Max

Według obecnych informacji, Apple jesienią wprowadzi aż cztery nowe iPhone’y. Model 6,1-calowy i 6,7-calowy mają być tymi topowymi w ofercie. Natomiast druga wersja 6,1-calowego iPhone’a, a także 5,4-calowy wariant mają zastąpić podstawowego iPhone’a 11.

Polecamy również:

iPhone 12 Pro – aparat 64 Mpix, większy akumulator, 5G i notch

źródło: MacRumors, EverythingApplePro