(fot. EverythingApplePro, YouTube)

iPhone 12 Pro – aparat 64 Mpix, większy akumulator, 5G i notch

W tym roku, oprócz iPhone’a 9, Apple pokaże topowe modele smartfonów. Właśnie poznaliśmy sporo nowych informacji o nadchodzącym iPhonie 12 Pro i Pro Max.

Usprawnione aparaty i większy akumulator

Na popularnym kanale EverythingApplePro na YouTube został opublikowany nowy materiał wideo. Powstał on przy współpracy z Maxem Weinbachem, który ma na koncie sprawdzone przecieki. Film zdradza kilka szczegółów dotyczących tegorocznych smartfonów Apple.

Firma z Cupertino ma wprowadzić większe zmiany w aparatach. W iPhonie 11 Pro i iPhonie 11 Pro Max pojawił się dodatkowy, ultraszerokokątny obiektyw, a także tryb nocny. Każdy z trzech obiektywów ma 12 Mpix. Natomiast w następcach jedna z kamer może zaoferować 64 Mpix – nie jest to jeszcze pewne, bowiem obecnie testowany jest wyłącznie prototyp aparatu o większej rozdzielczości. Postawienie na 64 Mpix ma pozwolić na zaoferowanie większego zoomu. W „Jedenastkach Pro” dostępny jest 2-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy.

Tryb nocny ma aktywować się przy używaniu każdej kamery, również w przypadku ultraszerokiego kąta i przedniego aparatu. W celu zapewnienia lepszych zdjęć nocnych, Apple ma zastosować jaśniejszy obiektyw ultraszerokokątny – f/1.6 zamiast obecnego f/2.4. Dodatkowo, aparat zyska zyska czujnik Time-of-Flight, ulepszony tryb Smart HDR i nowy tryb makro.

Ponownie zwiększona zostanie pojemność akumulatora. iPhone XS Max oferował 3174 mAh, iPhone 11 Pro Max 3969 mAh, a tegoroczny najdroższy iPhone ma zapewnić 4400 mAh.

5G i przyszłość notcha

EverythingApplePro i Max Weinbach twierdzą, że smartfony Apple będą obsługiwać sieć 5G. Warto dodać, że informacje o 5G pojawiły się już we wcześniejszych przeciekach. Najpewniej nie będą to specjalne wersje iPhone’ów – wsparcie dla sieci nowej generacji ma być standardem.

(fot. EverythingApplePro, YouTube)

Notch, który zadebiutował w 2017 roku w modelu X, a następnie trafił do dwóch kolejnych generacji iPhone’ów, nie zniknie. Tak, Apple ma stosować charakterystyczne wycięcie na górze ekranu. Możliwe, że dopiero w przyszłości zostanie on zastąpiony wysuwaną kamerą lub innym rozwiązaniem.

Co jeszcze wiemy?

Według wcześniejszych informacji, Apple ma zastosować nowe wzornictwo. Konstrukcja ma być inspirowana iPhonem 4, czyli znikną zaokrąglone boki. Pojawią się nowe rozmiary – dwa droższe iPhone’y o ekranach 5,4 i 6,7 cala, natomiast tańszy wariant zachowa ekran 6,1 cala. Każdy smartfon ma mieć wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Oczywiście sercem będzie nowy procesor Apple A14.

Polecamy również:

Nowy, 14-calowy MacBook Pro ma zadebiutować w tym roku

źródło: EverythingApplePro via PhoneArena