Zapomnijcie o Huawei P40 Pro – Huawei szykuje coś jeszcze lepszego

Samsungowi prawdopodobnie nie w smak, że w ostatnich dniach sieć zalewa prawdziwa lawina przecieków na temat smartfonów z serii Huawei P40, która odciąga uwagę od flagowców z linii Galaxy S20. Tym bardziej, że potwierdzają się niedawne doniesienia o kolejnym, trzecim już high-endzie z jeszcze lepszym aparatem – Huawei P40 Pro Premium Edition zapowiada się bardzo obiecująco.

Huawei może i znajduje się w niezbyt korzystnym położeniu (aczkolwiek pojawiła się szansa na wykreślenie go z tzw. czarnej listy, stworzonej przez Stany Zjednoczone), jednak w ogóle nie daje tego po sobie poznać. Prawdopodobnie dlatego, że pomimo nałożonych sankcji radzi sobie na rynku coraz lepiej i ma ambitne plany na przyszłość. Producent wcale nie myśli o poddaniu się i przygotowuje kolejne uderzenie we flagową półkę – nawet mocniejsze niż do tej pory się wydawało.

Huawei P40 Pro Premium Edition

W ostatnich dniach najpierw zobaczyliśmy Huawei P40, a następnie Huawei P40 Pro. Teraz okazuje się, że to rzeczywiście nie wszystko, co zamierza pod koniec marca zaprezentować Huawei. Do sieci wyciekła grafika przedstawiająca trzeci smartfon z flagowej serii, który prawdopodobnie zadebiutuje na rynku jako Huawei P40 Pro Premium Edition. Wynika z niej, że w modelu tym producent doda jeszcze jeden aparat do głównego modułu i przeniesie diodę doświetlającą w inne miejsce. Oprócz tego, panel tylny ma być wykonany z ceramiki, aby był jeszcze bardziej „premium”.

smartfon Huawei P40 Pro Premium Edition
Huawei P40 Pro Premium Edition (źródło: @evleaks)

Jak donosi Teme (特米) a.k.a. @RODENT950, Huawei P40 zostanie wyposażony w potrójny aparat 52 Mpix (1/1.3″) + 40 Mpix (1/1.5″) + 8 Mpix z 3x zoomem optycznym. Huawei P40 Pro ma z kolei oferować poczwórny 52 Mpix (1/1.3″) + 40 Mpix (1/1.5″) + ToF + peryskopowy z 5x zoomem optycznym. Jeśli zaś chodzi o Huawei P40 Pro Premium Edition, to w jego przypadku spodziewamy się nawet 10x zoomu optycznego. Nie wiadomo natomiast, jaką rolę będzie pełnił piąty aparat w module.

Huawei P40 (Pro) – premiera

Evan Blass przy okazji zdradził, że Huawei zaprezentuje flagowce z serii Huawei P40 dokładnie 26 marca 2020 roku. Sam producent jakiś czas temu poinformował jedynie, że zaplanował konferencję im poświęconą na końcówkę marca, więc czekamy na oficjalne potwierdzenie podanej przez Blassa daty. Wydarzenie ma odbyć się w stolicy Francji – Paryżu.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P30 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @evleaks, FoneArena, @RODENT950