Huawei sprzedał więcej smartfonów z modemem 5G niż Samsung

W ubiegłym roku w wielu krajach na całym świecie uruchomiono komercyjną sieć 5G. Producenci smartfonów nie mogli przegapić tak ważnego z co najmniej kilku powodów wydarzenia, dlatego bardzo szybko wprowadzili do sprzedaży pierwsze urządzenia z modemami 5G. Okazuje się, że do grudnia 2019 roku najwięcej sprzedał ich nie Samsung, tylko Huawei.

Sieć 5G to bez wątpienia jedna z najważniejszych nowości, jakie przyniósł nam 2019 rok. Mogą z niej korzystać mieszkańcy wielu krajów na całym świecie, m.in. Korei Południowej, Chin i Stanów Zjednoczonych, a od niedawna także i Polski, aczkolwiek do powszechnej dostępności w naszym państwie jeszcze długa droga – prawdopodobnie dodatkowo wydłużą ją aktualne problemy z zaufaniem do infrastruktury marki Huawei, bowiem wciąż w jej przypadku nie ma jednoznacznego stanowiska.

Ile smartfonów z modemami 5G sprzedał Huawei w 2019 roku?

Jak wynikało z danych przedstawionych przez IHS Markit już w połowie grudnia ubiegłego roku, w drugim i trzecim kwartale producenci dostarczyli na rynek łącznie ponad 6 milionów smartfonów obsługujących sieć piątej generacji. Najwięcej sprzedał ich Samsung (4,7 mln), ale bardzo dobrym wynikiem mogło pochwalić się również LG (700 tysięcy), bowiem ulokowało się na drugim miejscu pod tym względem.

Co ciekawe, IHS Markit informowało wówczas, że w ciągu pół roku Huawei dostarczył na rynek zaledwie 100 tysięcy inteligentnych telefonów z modemami 5G. Ogromną niespodzianką jest więc oficjalne stanowisko marki, według którego do końca grudnia 2019 roku do sprzedaży trafiło aż 6,9 mln (!) smartfonów obsługujących sieć piątej generacji. Chińczycy mogą być tym bardziej dumni, że udało im się prześcignąć największego rywala – Samsunga. Koreańczycy na początku 2019 roku poinformowali bowiem, że oni sprzedali ponad 6,7 mln egzemplarzy inteligentnych telefonów z dopiskiem „5G”.

Trzeba jednak zauważyć, że przytoczone powyżej liczby niekoniecznie muszą oznaczać, że dokładnie tyle smartfonów z modemami 5G jest już w użytku – część z nich mogła jeszcze nie zostać sprzedana klientom końcowym. Zarówno Samsung, jak i Huawei używają bowiem określenia „shipped”, które można przetłumaczyć jako „dostarczenie na rynek”, ewentualnie „sprzedanie”, ale tylko dystrybutorom.

Jak na co dzień sprawdza się Huawei Mate 20 X 5G?

Huawei Mate 20 X 5G – 7,2 cala możliwości. Jak sprawdza się na co dzień?

Źródło: GizmoChina