Huawei logo

Oto Huawei P40 i P40 Pro. Jak Wam się podobają?

Huawei zaprezentuje flagowce z serii Huawei P40 dopiero pod koniec marca 2020 roku, ale już teraz wiemy, jak będą wyglądać oba modele (chociaż mówi się też o potencjalnej premierze trzeciego). Producent zdecydował się na lekkie rozwinięcie designu zeszłorocznych high-endów z linii Huawei P30.

Tak będą wyglądać Huawei P40 i P40 Pro

Huawei zamierza kontynuować schemat stylistyczny zapoczątkowany przez serię Huawei P20, która wizualnie mocno różniła się od smartfonów z linii Huawei P10. We flagowcach z rodziny Huawei P30 rozbudowano przede wszystkim aparaty fotograficzne i podobnie będzie w przypadku Huawei P40 oraz Huawei P40 Pro, bowiem to właśnie ten element przykuwa najwięcej uwagi na załączonych poniżej renderach obu modeli.

Podobnie jak w Samsungach z serii Galaxy S20, aparaty zostaną umieszczone na prostokątnej wyspie. We flagowcach Huawei, przynajmniej w mojej subiektywnej opinii, nie wygląda ona aż tak strasznie, być może przez to, że jest bardziej zapełniona (m.in. za sprawą licznych napisów opisujących parametry modułu), a do tego sprawia wrażenie jakiejś takiej… eleganckiej. Na pierwszy rzut oka Huawei P40 i Huawei P40 Pro mają identyczne aparaty, lecz ten ostatni ma dysponować czterema „oczkami” (w tym jednym o budowie peryskopowej), podczas gdy wersja podstawowa „tylko” trzema (standardowymi).

Huawei P40 zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz, natomiast Huawei P40 Pro w poczwórnie zakrzywiony – w jego przypadku panel mocniej ma zachodzić na prawą i lewą krawędź oraz nieco mniej na górną i dolną. Nie wiadomo jednak, jak to będzie wyglądało w praktyce, ponieważ jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć go w akcji (tj. włączonego – na wszystkich dotychczasowych grafikach jest nieaktywny; do sieci nie wyciekły też żadne zdjęcia prawdziwego egzemplarza). Oba smartfony otrzymają ekran AMOLED ze zintegrowanym zeń czytnikiem linii papilarnych i owalnym wycięciem na podwójny aparat z dodatkowym obiektywem szerokokątnym w lewym górnym rogu.

Nadal nie znamy dokładniejszej specyfikacji Huawei P40Huawei P40 Pro, ale do ich premiery wciąż pozostaje dużo czasu i z pewnością jeszcze przed nią poznamy listę parametrów nadchodzących flagowców.

Aktualizacja:

Serwis Android Headlines opublikował kolejną grafikę przedstawiającą Huawei P40 Pro. Obok możecie zobaczyć render Huawei P40, który pokazaliśmy Wam już wczoraj.

Źródło: 91mobiles, @RODENT950, @RODENT950