bez etui

Huawei może szykować konkurenta dla Samsunga Galaxy S20 Ultra

Huawei oficjalnie poinformował, że zaprezentuje smartfony z serii P40 pod koniec marca na konferencji w Paryżu. W trakcie wydarzenia spodziewaliśmy się premiery dwóch flagowców i ewentualnie kolejnego modelu z linii RS, ale właśnie okazuje się, że producent może szykować jeszcze jedną nowość, która prawdopodobnie będzie konkurować z Samsungiem Galaxy S20 Ultra.

Huawei będzie musiał się mocno postarać, aby przekonać klientów do zakupu smartfonów z serii P40. Producent oficjalnie poinformował, że mają one bazować na Huawei Mobile Services, co w praktyce oznacza brak dostępu do aplikacji i usług Google. Jednocześnie zadeklarował, że urządzenia trafią do regularnej sprzedaży we wszystkich kanałach, więc będą dostępne przede wszystkim u operatorów i w sklepach. To zupełnie inne podejście niż w przypadku Huawei Mate 30 Pro.

Przypomnę, że dało się go kupić wyłącznie w autoryzowanym sklepie internetowym marki, a do tego przygotowano zaledwie 100 egzemplarzy. Mimo bardzo ograniczonej dostępności, sprzedaż zakończono dopiero po tygodniu, co pokazało, że klienci w Polsce nie są jeszcze gotowi na smartfon bez aplikacji i usług Google za takie pieniądze. Gdyby bowiem Huawei Mate 30 Pro kosztował znacznie mniej, wtedy prawdopodobnie szybciej znaleźliby się chętni na niego.

Czas jednak płynie i Huawei nie może pozwolić sobie na zrezygnowanie ze sprzedawania na całym świecie kolejnej generacji flagowców, ponieważ to właśnie one są najważniejsze dla każdej marki i przynoszą najwięcej zysków. Jednocześnie producent inwestuje ogromne kwoty w wypromowanie Huawei Mobile Services, co może przekonać użytkowników, że wcale nie potrzebują aplikacji i usług Google, bowiem firma z Chin dostarczy im analogiczne rozwiązania, przynajmniej w jakiejś części.

Trzeci flagowiec z serii Huawei P40

Mimo że trudno przewidzieć, jak klienci poza Chinami zareagują na flagowce z serii P40Huawei będzie ich kusił ze wszystkich sił. Według najnowszych doniesień, flagowa linia z „40” w nazwie może składać się nie tylko z dwóch, a aż trzech high-endów. Do Huawei P40Huawei P40 Pro prawdopodobnie dołączy trzeci model, który mógłby rywalizować bezpośrednio z Samsungiem Galaxy S20 Ultra.

Taki scenariusz wydaje się możliwy, ponieważ Samsung również wprowadzi na rynek trzy flagowce z linii Galaxy S20, z których żaden nie będzie bezpośrednim następcą Galaxy S10e (niewykluczone, że ten pojawi się w ofercie nieco później, aczkolwiek pewności na obecną chwilę nie ma). Galaxy S20 Ultra ma być prawdziwie topową konstrukcją i Huawei prawdopodobnie chce przygotować godnego rywala dla niego.

Jak twierdzi źródło, model ten może się nazywać Huawei P40 Max, ale to jeszcze nic pewnego. Co ciekawe, P40P40 Pro podobno mają mieć aparat główny podobny z wyglądu do tego w Huawei P30 Pro, podczas gdy najwyżej pozycjonowany model prostokątną wyspę na panelu tylnym (jak Galaxy S20 Ultra). Jest więc na co czekać, bo takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P30 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @RODENT950, @RODENT950 via GizmoChina