Huawei P40 na oficjalnej grafice prasowej! Otwór w wyświetlaczu i brak gniazda słuchawkowego

Ostatnio to Samsung dominuje, jeśli chodzi o przecieki związane z wyglądem i funkcjami nadchodzących smartfonów. I nic dziwnego, bo konferencja Koreańczyków już za miesiąc. Tymczasem natknęliśmy się na dokładne grafiki przedstawiające wygląd Huawei P40.

Kilka nowych rzeczy o Huawei P40

Huawei P40 będzie reprezentantem ważnej zmiany we flagowcach firmy. Odtąd smartfony te nie będą miały wcięcia w ekranie, ale zamiast tego zyskają otwór w kształcie tic taca w lewym górnym rogu wyświetlacza. Mieści on podwójny aparat do selfie. Panel w modelu P40 ma mieć przekątną 6,1 cala (lub 6,2 cala – wg innych źródeł).

Reklama

Patrząc na front urządzenia, mamy wrażenie, że włożono sporo wysiłku w zmniejszenie ramek. Wygląda też na to, że bryła urządzenia zamknięta jest w aluminiowej ramie. Na prawej krawędzi widać klawisz zasilania oraz przyciski do zmiany głośności.

Na dole znajdują się otwory głośnika i port USB-C. Brakuje jednak jednej rzeczy – nie ma gniazda słuchawkowego, mimo że był on obecny w Huawei P30 w ubiegłym roku. Oby ta zmiana pociągnęła za sobą chociaż zwiększenie pojemności baterii, bo w przeciwnym wypadku będzie to mały krok wstecz.

Z tyłu telefonu widzimy pewną zmianę konstrukcyjną. Choć liczba soczewek aparatu wciąż się zgadza i wynosi 3, to cały wystający moduł zajmuje więcej miejsca. Huawei P40 może używać 52-pikselowego aparatu głównegoTowarzyszyć mu będzie ultraszerokokątny obiektyw o niejasnej jeszcze specyfikacji oraz prawdopodobnie teleobiektyw z dwukrotnym zoomem. Najwyraźniej 10-krotny zoom optyczny będzie zarezerwowany tylko dla Huawei P40 Pro.

Obok trzech pionowo ustawionych aparatów można dostrzec jeszcze diodę LED i napis Leica, informujący o ciągłej współpracy Huawei z tym producentem aparatów fotograficznych.

Do premiery jeszcze trochę czasu

Nowe flagowce Huawei powinniśmy zobaczyć pod koniec marca, podczas konferencji w Paryżu. Będzie to już długo po premierze nowych Samsungów, dzięki czemu Chińczycy unikną niepotrzebnych kolizji sprzedażowych.

Zobaczcie, jak będzie wyglądał Huawei P40 Pro. Są nowe rendery

źródło i zdjęcie główne: 91mobiles przez Phone Arena