smartfon Huawei P40
Huawei P40 (źródło: @RODENT950)

Wiemy kiedy zadebiutuje Huawei P40!

Ale się porobiło… Kto by się bowiem spodziewał, że jedna decyzja amerykańskiej administracji spowoduje, że Huawei będzie musiał stawać na głowie, aby utrzymać swoją pozycję na rynku (nie mówiąc o ambicjach, aby stać się największym producentem smartfonów na świecie). Kolejne flagowce, Huawei P40Huawei P40 Pro, prawdopodobnie też zadebiutują bez usług Google na pokładzie. Chińczycy zdradzili, kiedy zamierzają je zaprezentować.

Reklama

Huawei P40 i Huawei P40 Pro – kiedy premiera?

CEO działu urządzeń konsumenckich Huawei, Richard Yu poinformował, że smartfony z serii Huawei P40 zostaną zaprezentowane pod koniec marca 2020 roku na konferencji w Paryżu (Francja). Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, bowiem producent wciąż jej nie ustalił. Taka informacja wystarczyła jednak, żebyśmy dowiedzieli się, kiedy spodziewać się debiutu kolejnych flagowców.

Reklama

Richard Yu poinformował też, że Huawei P40Huawei P40 Pro nie będą pracować pod kontrolą systemu HarmonyOS, tylko Androida 10 z EMUI 10. Prawdopodobnie, podobnie jak Mate 30 Pro, nie będą miały jednak dostępu do usług Google – do momentu ich premiery Huawei Mobile Services powinny być już gotowe i kompletne, aby ich właściciele mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie do tej pory dawały im rozwiązania autorstwa giganta z Mountain View. Chińczycy z pewnością pracują nad tym w pocie czoła – niedawno udostępnili globalnie swoją przeglądarkę, a wkrótce ma być dostępne również Huawei Pay. To ostatnie jest szczególnie istotne, ponieważ w przypadku dogrania usług Google na własną rękę (da się to zrobić nieoficjalnie), Google Pay nie działa z uwagi na brak certyfikatu (chodzi o kwestie bezpieczeństwa).

Richard Yu zadeklarował też, że Huawei P40Huawei P40 Pro będą sprzedawane wszystkimi kanałami jak wszystkie dotychczas wprowadzone na rynek smartfony (z wyjątkiem Mate 30 Pro), czyli m.in. u operatorów i autoryzowanych partnerów. To szalenie istotna informacja – wygląda na to, że Huawei jest gotowy, aby sprzedawać swoje urządzenia z Huawei Mobile Services na szeroką skalę również poza Chinami.

Richard Yu zapowiedział także, że Huawei P40Huawei P40 Pro zaoferują jeszcze większe możliwości fotograficzne i design, jakiego do tej pory nie widzieliśmy. Brzmi intrygująco.

Czego spodziewać się po Huawei P40 Pro?

Jaki będzie Huawei P40 Pro? Ekran 120 Hz i grafenowa bateria 5500 mAh

Źródło: FrAndroid

 1. Moim zdaniem to fatalna informacja i decyzja dla Huaweia. Gdyby P40 wyszła z autorskim systemem byłoby to chyba lepsze rozwiązanie, niż ponownie „kulawiec” na androidzie, jak to się skończy, wszyscy widzieli na przykładzie mate 30 pro.
  No chyba że cena będzie sporo niższa, jednak wątpie aby wiele to zmieniło.

  1. A jaka według Ciebie jest różnica między ich systemem a androidem z emui 10? Bo ani tutaj ani tutaj nie będzie aplikacji od Google a wszystko inne będzie wyglądąło tak samo.

   1. A skąd wiesz, co i jak będzie wyglądać, skoro Huawei swojego systemu jeszcze nie zaprezentował?
    Usług Googla na pewne nie będzie na obu, jednak na systemie Huaweia ma sie pojawić substytut takich usług a konkretnie HuaweiMobileServices, więc lepsze coś takiego niż nic…

    1. No to polecam czytać ze zrozumieniem bo takie coś pojawi się właśnie na androidzie na którym będzie działał P40 :)

     1. A ja polecam, zgłębić swoją wiedzę na temat programowania, bo na androidzie można nawet obecnie to sobie zainstalować i jak to „działa” można sobie poczytać w internecie. Jest to w formie aplikacji a nie zaimplemetnowane w system, jak to będzie w przypadku systemu Huaweia, więc działanie tego będzie o wiele bardziej stabilne jako komponent systemu a nie apka, która wymaga szeregu uprawnień i kompatybilności z androidem

 2. Jedynie co osiągną Amerykanie to to że Huawei stworzy swój własny ekosystem i się odizoluje od Googla i reszty amerykańskich firm

  Mają możliwości i środki i wsparcie chińskiego rządu
  I w zasadzie poza Google maps chyba bym za Google nie tęsknił

  Teraz będziemy wybierać czy mają nas szpiegować Amerykanie czy Chińczycy ?
  Bo UE też już stworzyła infrastrukturę do szpiegowania obywateli ….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama