smartfon Huawei P40 Pro render
Huawei P40 Pro (fot. @OnLeaks @91mobiles)

Tak ma wyglądać Huawei P40 Pro. Czegoś takiego rzeczywiście nie widzieliśmy!

Wczoraj CEO działu urządzeń konsumenckich Huawei, Richard Yu zapowiedział, że Huawei P40 Huawei P40 Pro zostaną zaprezentowane pod koniec marca 2020 roku na konferencji w Paryżu (Francja). Wydawało się, że jeszcze będziemy musieli poczekać, aż pojawią się przecieki na temat wyglądu nadchodzących flagowców, a tymczasem już dziś dowiadujemy się, jak mają się one prezentować!

Huawei P40 Pro

Huawei od kilku lat przygotowuje dwie wersje swojego flagowca z serii P: podstawową i drugą z dopiskiem „Pro”. Jako że te ostatnie zawsze są o wiele ciekawsze, gdyż oferują znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, z niecierpliwością czekamy na Huawei P40 Pro. Szczególnie że pojawiły się już informacje, iż smartfon zostanie wyposażony m.in. w wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz i baterię o pojemności 5500 mAh z grafenem (dzięki temu akumulator ma mieć mniejszą objętość niż ogniwa o podobnej pojemności).

Dość nieoczekiwanie w sieci pojawiły się rendery Huawei P40 Pro, z których wynika, że producent planuje go wyposażyć w wyświetlacz zachodzący na wszystkie cztery krawędzie, co pozwoli uzyskać oszałamiający współczynnik screen-to-body ratio na poziomie aż 98%. Ekran będzie mocniej „wylewał się” na prawy i lewy bok, natomiast nieco mniej na górną i dolną krawędź. Czegoś takiego do tej pory nie widzieliśmy w żadnym smartfonie. Na razie nie wiadomo, czy Huawei umieści aparat do selfie i rozmów wideo w wycięciu, czy otworze, dlatego nie widać tego elementu na załączonych poniżej renderach.

Można się też spodziewać, że z wyświetlaczem zintegrowany zostanie czytnik linii papilarnych. Na tyle znajdzie się zaś sporych rozmiarów wyspa z aparatami, lecz na razie nie wiadomo, ile obiektywów się na niej pojawi (nieoficjalnie mówi się o pięciu). Moduł przypomina ten z nadchodzących smartfonów z serii Galaxy S11 i prawdopodobnie nie tylko, bowiem można spodziewać się podobnego również w innych urządzeniach, które zadebiutują w 2020 roku.

Huawei P40

Na pierwszy rzut oka smartfon będzie przypominał Huawei P40 Pro, lecz w przeciwieństwie do niego zostanie wyposażony w płaski ekran i mniej aparatów na tyle (ma ich być w sumie cztery). Huawei P40 także nie zaoferuje 3,5 mm złącza słuchawkowego (a jedynie port USB-C). Źródło spodziewa się, że urządzenie otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,1 lub 6,2 cala, podczas gdy model z dopiskiem „Pro” 6,5- bądź nawet 6,7-calowy.

Źródło: @OnLeaks, @91mobiles