OnePlus Buds Z2
(źródło: OnePlus)

Oto OnePlus Buds Z2 – nowa generacja tanich, bezprzewodowych słuchawek

OnePlus swoimi coraz częstszymi premierami zaczyna upodabniać się do pozostałych, liczących się na rynku marek. Tym razem, oprócz smartfona OnePlus 9RT, chiński producent zaprezentował nową generację bezprzewodowych słuchawek – OnePlus Buds Z2.

OnePlus nie jest świeżakiem na rynku słuchawek prawdziwie bezprzewodowych

OnePlus swoją przygodę ze słuchawkami TWS rozpoczął od modelu OnePlus Buds. Pierwsze podejście okazało się na tyle udane, że klienci zachęcili producenta do wypuszczenia nieco bardziej ekonomicznej wersji. Efektem tego było pojawienie się na rynku modelu OnePlus Buds Z, który również odniósł całkiem spory sukces. Na końcu otrzymaliśmy najbardziej dopracowane i najlepiej wyposażone słuchawki OnePlus Buds Pro, które pomimo drobnych potknięć, okazały się całkiem udanym produktem z wyższej półki.

Spodziewaliśmy się, że producent nie zamierza na tym poprzestać – tylko kwestią czasu było to, kiedy pojawi się nowy sprzęt tego typu. OnePlus zaprezentował dzisiaj odświeżony model OnePlus Buds Z2, który zawiera kilka ulepszeń względem swojej pierwszej wersji.

Specyfikacja OnePlus Buds Z2

Pod względem wizualnym OnePlus Buds Z2 wyglądają bardzo podobnie do poprzedniej generacji – na pierwszy rzut oka ciężko będzie doszukać się różnic. To nadal wydłużone słuchawki w stylu AirPods w białym lub czarnym kolorze.

OnePlus Buds Z2 słuchawki TWS earphones
(źródło: OnePlus)

Najważniejsze zmiany zaszły jednak we wnętrzu. OnePlus Buds Z2 dysponują nie dwoma, jak poprzednik, ale trzema mikrofonami. Zmiana ta powinna w znaczącym stopniu poprawić jakość rejestrowanego głosu i tym samym podnieść poziom rozmów. Nowe słuchawki otrzymały również aktywną redukcję szumów (ANC) z obsługą trybu zwiększonej świadomości (podbicie zewnętrznych dźwięków).

Nowa elektronika pozwoliła też na zmniejszenie opóźnień poniżej poziomu 100 ms, co z pewnością docenią mobilni gracze i osoby oglądające sporo filmów na smartfonie lub tablecie. Nowe, większe, 11-milimetrowe przetworniki przynoszą ze sobą nieco lepszą jakość dźwięku. Słuchawki obsługują również dotykowe gesty.

Specyfikacja obejmuje Bluetooth 5.2, klasę odporności IP55, a także obsługę Dolby Atmos wraz z systemem ColorOS 12. Również w kwestii baterii nastąpiły poprawki. Według deklaracji producenta, zestaw słuchawek wraz z etui ładującym powinien zapewnić do 38 godzin pracy bez ANC, a z włączoną redukcją szumów do 27 godzin. Etui naładujemy z pomocą przewodu USB-C.

OnePlus Buds Z2
(źródło: OnePlus)

Cena OnePlus Buds Z2, dostępność

Największym atutem poprzedniej generacji bez wątpienia była cena wynosząca 49 dolarów. Nowe słuchawki OnePlus Buds Z2 niestety nie utrzymały jej na podobnym poziomie – zostały wycenione w Chinach na 499 juanów (równowartość ~77 dolarów). Z drugiej strony nowa generacja przynosi na tyle duże poprawki, że dopłata względem Buds Z wydaje się być uzasadniona.

OnePlus Buds Z2
(źródło: JD.com)

Nowy model trafił do przedsprzedaży dzisiaj, a regularna sprzedaż rozpocznie się już 19 października 2021 roku. W tej chwili nowe słuchawki OnePlus Buds Z2 są dostępne tylko w Państwie Środka i nie wiadomo, kiedy nastąpi ich globalna premiera.