OnePlus Buds oficjalnie. Cena brzmi zachęcająco

Wczoraj był ostatni moment, żeby jeszcze nieoficjalnie rzucić okiem na to, co zaoferują słuchawki OnePlus Buds. Zgodnie z zapowiedzią, ich premiera miała miejsce dzisiaj – OnePlus Nord to tylko jedna z dwóch nowości, jaką przygotował producent. Co potrafią te prawdziwie bezprzewodowe słuchawki?

Reklama

W opublikowanym wczoraj wpisie dotyczącym ostatniego zbioru nieoficjalnych informacji dotyczących OnePlus Buds, jeden z Was napisał, że chętnie je kupi jeśli nie przesadzą z ceną – maks. 500 złotych. Cóż, mamy dobre wieści.

OnePlus Buds – prawdziwie bezprzewodowe słuchawki za przyzwoite pieniądze

O specyfikacji co nieco wiemy, zacznijmy więc od ceny. OnePlus Buds pojawiły się już w oficjalnym sklepie producenta w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz cyjanowym. Na szary (określony przeze mnie wczoraj jako czarny) trzeba będzie jeszcze poczekać.

OnePlus Buds - cena

Za OnePlus Buds trzeba zapłacić 89 euro. W tej cenie możemy je zamówić także do Polski – zapłacimy za nie, w przeliczeniu, 400 złotych. Brzmi naprawdę zachęcająco.

Co o OnePlus Buds mówi producent

Prześledźmy to, czym chwali się w kontekście słuchawek sam producent. Po pierwsze, w pełni naładowane słuchawki mają wystarczyć na 7 godzin słuchania muzyki (lub 4 godziny rozmów głosowych), zaś etui ładujące powinno dorzucić jeszcze trzy pełne cykle – w każdym razie tak odczytuję deklarowany czas nawet 30 godzin.

Co istotne, 10 minut ładowania ma wystarczyć na 10 godzin odsłuchu. Warto nadmienić, że deficyt energii można uzupełnić przy pomocy gniazda USB typu C, zaś naładowanie pokrowca do pełna zajmować będzie 80 minut.

Za rewelacyjny dźwięk mają odpowiadać 13,4-milimetrowe, dynamiczne przetworniki ze wsparciem dla Dolby Atmos oraz Dirac Audio Tuner.

Dotykowy panel, szybkie parowanie i brak ANC

Zgodnie z tym, o czym mówiło się wcześniej – słuchawkami sterujemy za pomocą paneli dotykowych umieszczonych u zwieńczenia kopułki. Nie sposób nie pominąć o opcji Fast Pair, która ma zagwarantować szybkie i wygodne parowanie słuchawek z urządzeniami. To, dla odmiany, brzmi znajomo, prawda AirPods Pro?

Na samym końcu warto nadmienić, że oczekiwana przez niektórych redukcja szumów… no, nie ma redukcji szumów. OnePlus zwraca uwagę wyłącznie na odszumianie rozmów, nie zaś ANC sensu stricto. Mimo to OnePlus Buds mogą być naprawdę interesującą propozycją w tej cenie – zwłaszcza, jeśli producent zadbał o przyzwoite brzmienie.