słuchawki bezprzewodowe OnePlus Buds Z TWS earphones
OnePlus Buds Z (źródło: OnePlus)

Użytkownicy o nie prosili, więc są – nowe słuchawki OnePlus Buds Z

OnePlus jest jednym z producentów, dla których informacje zwrotne od użytkowników są szalenie ważne i mają wpływ na ich plany wydawnicze. Klienci domagali się bezprzewodowych słuchawek dousznych i je dostali – oto OnePlus Buds Z.

OnePlus zaprezentował dziś dużo nowości

Niewątpliwie najważniejszym bohaterem dzisiejszej konferencji OnePlusa była prezentacja OnePlus 8T. Muszę przyznać, że dopiero teraz się do niego przekonałem, ponieważ nieoficjalne przecieki na jego temat nie zwiastowały nic nadzwyczaj fascynującego. Tymczasem klienci dostają więcej za mniej – OnePlus 8 w konfiguracji podstawowej kosztuje więcej!

Z kolei rozczarowaniem okazał się OnePlus Nord, gdyż producent nie zapowiedział wersji Sandstone, tylko Gray Ash z matowym panelem tylnym w kolorze szarym. Nie będą natomiast zawiedzeni ci, którzy czekali na nowe słuchawki bezprzewodowe – OnePlus podczas prezentacji OnePlus Buds Z powiedział bowiem, że wielu użytkowników oczekiwało TWS w takiej właśnie formie.

Cena OnePlus Buds Z

Nie są to pierwsze słuchawki bezprzewodowe TWS marki OnePlus – były nimi OnePlus Buds, które zadebiutowały 21 lipca 2020 roku, wraz z OnePlus Nord. Dziś producent zaanonsował nowy model z literką „Z” w nazwie w niższej cenie.

Cena słuchawek OnePlus Buds Z została bowiem ustalona w Polsce na 59 euro (równowartość ~270 złotych), podczas gdy starszy model kosztuje 89 euro (w oficjalnej polskiej dystrybucji 399,99 zł). Są zatem tańsze aż o 30 euro.

Słuchawki będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i białej, a także w edycji specjalnej, stworzonej przy współpracy ze Stevenem Harringtonem.

słuchawki bezprzewodowe OnePlus Buds Z TWS earphones
Steven Harrington Edition (źródło: OnePlus)

Specyfikacja OnePlus Buds Z

Każda ze słuchawek ma dynamiczny przetwornik 10 mm i wspólnie mają zapewniać „dynamiczne stereo 3D”. Dodatkowo jest tu też technologia Dolby Audio i system wzmacniania basów, więc użytkownicy powinni być zadowoleni z jakości odtwarzanego dźwięku.

Według deklaracji producenta, słuchawki mogą odtwarzać audio w sumie przez nawet 20 godzin (z użyciem dedykowanego etui-ładowarki z akumulatorem o pojemności 450 mAh), a do tego obsługują technologię szybkiego ładowania – 10-minutowe pozwoli na do 3 godzin odtwarzania muzyki. Etui ładuje się zaś przewodowo kablem z końcówką USB-C.

Za pośrednictwem słuchawek OnePlus Buds Z można korzystać również z Asystenta Google i oczywiście prowadzić rozmowy głosowe. Ich konstrukcja jest odporna na pot i wodę (IP68), a każda słuchawka z baterią o pojemności 40 mAh waży zaledwie 4,35 grama. Użytkownicy w pudełku znajdą też wkładki w trzech rozmiarach (S,M i L), aby idealnie dopasować TWS do swoich uszu.

Ponadto OnePlus Buds Z oferują tryb ultra niskiego opóźnienia na poziomie 103 mm, który ma sprawdzić się podczas grania. Będzie on jednak dostępny wyłącznie po włączeniu trybu Fnatic Mode na smartfonie marki OnePlus.