Teraz wszystkie składane smartfony będą kopiami Motoroli razr. Xiaomi ma podobny patent

Motorola razr nie jest sprzętem bez kompromisów, ale zachowuje duszę oryginalnego modelu Razr sprzed lat dzięki formie telefonu z klapką. Ten sam styl będą teraz próbowali wprowadzić inni producenci smartfonów ze składanym ekranem, na przykład Xiaomi.

Światło dzienne ujrzały szkice patentowe Xiaomi, przedłożone w sierpniu 2018 roku Chińskiej Krajowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Wychodziłoby na to, że to ponad rok temu, ale pamiętajmy, że Motorola razr została już zaprezentowana, a Xiaomi nadal „walczy” z pierwszym prototypem swojego składanego smartfona, i przypomina on bardziej skrzyżowanie Galaxy Folda i Mate’a X niż produkt Motoroli.

Reklama

Co innego poniższy projekt – ten ma pewne cechy wspólne z nową Motką – dzieli z nią przede wszystkim podstawy konstrukcyjne.

Składany Xiaomi z klapką

Patent Xiaomi ukazuje urządzenie, które otwiera się od postaci zamkniętego kwadratu do telefonu o wysokim współczynniku powierzchni ekranu do całego wewnętrznego panelu. Co ciekawe, w tej pozycji widać zestaw kamer i czujników nad wyświetlaczem, ale bez notcha, co byłoby miłą odmianą względem Motoroli razr. Gdy pozostaje zamknięty, widzimy niewielki wyświetlacz do pokazywania powiadomień oraz podwójny aparat główny.

Oczywiście zgłoszenie patentowe nie jest bezpośrednim sygnałem, że Xiaomi wyprodukuje tego typu urządzenie, a jeśli tak – wcale nie musi być wierne powyższym szkicom. Wszak wiemy, ze Chińczycy zgłosili jeszcze przynajmniej jeden inny projekt składanego smartfona, z wysuwanym aparatem. Pomysłów jest więc sporo. Tylko czas pokaże, z których Xiaomi zechce skorzystać.

Nie tylko Xiaomi skopiuje Motorolę

To, czy zobaczymy Xiaomi ze składanym ekranem i klapką nie jest pewne, za to na 100% taki projekt prowadzi Samsung. Niedawno potwierdzono to na jednej z konferencji. Niewykluczone, że jeszcze w listopadzie dowiemy się na jego temat więcej informacji, bowiem o wprowadzeniu takiego urządzenia do sprzedaży w tym miesiącu poinformował niedawno operator China Telecom.

Potwierdzone: tak może wyglądać nowy składany smartfon Samsunga

źródło: GizmoChina przez GSMarena
na zdjęciu głównym: Motorola razr