Sally Hyesoon Jeong
źródło: Samsung Developers

Potwierdzone: tak może wyglądać nowy składany smartfon Samsunga

Samsung przetarł szlaki w segmencie składanych smartfonów i jest zainteresowany nowymi formami tego rodzaju urządzeń. Podczas konferencji Samsung Developers 2019 producent dał do zrozumienia, że kolejny Galaxy Fold może przypominać swego czasu szalenie popularne telefony z klapką.

Reklama

Konferencja Samsung Developers jest – jak wskazuje jej nazwa – wydarzeniem przede wszystkim dla deweloperów. W jej trakcie pokuszono się jednak o kilka istotnych dla przeciętnego użytkownika ogłoszeń, jak na przykład właśnie deklarację zainteresowania nową formą składanego smartfona.

Reklama
źródło: Samsung Developers

Nowemu projektowi składanego smartfona nie poświęcono jednak zbyt wiele czasu – mniej więcej zaledwie jedną minutę. Nie usłyszeliśmy deklaracji, że Samsung pracuje nad takim urządzeniem, a jedynie informację, że aktualnie bada taką formę. Przedstawicielka południowokoreańskiego producenta powiedziała, że wymaga ona innowacyjnego podejścia do interfejsu użytkownika i zachęciła deweloperów, aby i oni opracowali rozwiązania, które sprawdzą się na tego typu sprzęcie.

Mimo wszystko ogłoszenie Samsunga jest dość znamienne, bowiem potwierdza wiele nieoficjalnych doniesień na temat nowego składanego smartfona tej marki. Mówiły one właśnie o tym, że kolejny Galaxy Fold ma przypominać klasyczne telefony z klapką. Reszta nadal jednak pozostaje w sferze domysłów.

Samsung podobno rozważa zastosowanie w tego typu składanym smartfonie ekranu o przekątnej 6,7″ lub 8,1″ oraz średniopółkowych podzespołów. Dzięki temu nowy Galaxy Fold byłby nieco tańszy od pierwszego Galaxy Folda, który w Polsce kosztuje 9000 złotych, a tym samym osiągalny dla większej liczby klientów. Dla wielu osób taka konstrukcja może być też bardziej atrakcyjna, gdyż nie każdy potrzebuje połączenia telefonu i tabletu – wystarczy im tylko ten pierwszy.

źródło: Samsung Developers

Jedno z nieoficjalnych doniesień informowało, że Samsung może zaprezentować swój drugi składany smartfon w kwietniu 2020 roku. Nie jest to jednak pewne, ponieważ niektóre źródła uzależniają jego losy od strategii marketingowej odnośnie pierwszego Galaxy Folda – jeśli producent skupi się na jego promocji, może wprowadzić na rynek kolejne urządzenie z tej kategorii nieco później. Taki scenariusz jest możliwy, ponieważ sprzedaż Galaxy Fold rozpoczęła się z dużym opóźnieniem i model ten wciąż ma duży potencjał sprzedażowy.

Samsung ma ambitne plany w stosunku do składanych smartfonów

Samsung ma ambitne plany w stosunku do składanych smartfonów

Źródło: Samsung Developers

Reklama