Xiaomi Mi Fold

Składany smartfon od Xiaomi coraz bliżej – producent publikuje kolejne wideo

O składanym smartfonie Xiaomi wiemy na razie niewiele, jednakowoż otrzymujemy coraz więcej informacji o jego wyglądzie i sposobie zginania ekranu. W sieci pojawiło się kolejne wideo z nim w roli głównej – przejdźmy do niego, a po tym parę słów o samym Mi Fold.

Składane smarfony – przyszłość, czy może chwilowa moda? Tego nikt nie jest pewien, jednakowoż jest inna pewna rzecz – wyścig na tym polu się rozpoczął i trwa w najlepsze. Pierwszym urządzeniem z „giętkim” wyświetlaczem został FlexPai, który niestety (bądź stety) nie odniósł żadnego sukcesu. Jako drugi swoje „cudeńko” zaprezentował Samsung, w postaci Galaxy Fold. 4 dni później światło dzienne ujrzał produkt Huawei – Mate X. Najnowsze doniesienia sugerują, że Xiaomi może dołączyć do tego rajdu ze swoją wizją składanego smartfona. Mowa tutaj o modelu, który najprawdopodobniej zostanie nazwany Xiaomi Mi Fold.

Xiaomi Mi Fold na filmie

Na wideo możemy zauważyć, że w nadchodzącym urządzeniu Xiaomi zostaną zastosowane gesty pełnoekranowe. Oprócz tego dowiadujemy się, jak szybko można się „przerzucać” z trybu tabletu do trybu smartfona. Ważnym aspektem jest też to, że ekran nie będzie się zginał w jednym, a w dwóch miejscach.

Pomijając samo wideo wiemy także, iż Xiaomi przy tworzeniu tego rewolucyjnego dla siebie produktu współpracuje z firmą Visionox. Począwszy od mechanizmów i wyświetlacza, do usprawnień MIUI pod kątem pracy w dwóch trybach i przełączania się między nimi.

Spodziewana premiera i cena Xiaomi Mi Fold

Najnowsze doniesienia mówią o premierze już w drugim kwartale tego roku (okres od kwietnia do czerwca). Cena, jaka się pojawia, może być dla wielu zaskoczeniem, bowiem za cenę Galaxy Fold kupimy dwa Mi Foldy (Galaxy Fold kosztuje 2000 euro). Pozostaje nam oczekiwać na więcej informacji związanych z tym „giętkim wynalazkiem”.

Źródła: Weibo dzięki GSMArena, Twitter