Galaxy Z Flip to dopiero początek. Samsung szykuje coś znacznie bardziej „pogiętego”

Składane smartfony mają swoje wady, lecz jednocześnie są bardzo fascynującymi urządzeniami, bowiem mogą przybrać dowolną formę. I nawet jeśli aktualnie mocno ogranicza ją dostępna technologia, to producenci i tak mają z czego wybierać. Wiele wskazuje na to, że Samsung pracuje nad jeszcze jednym „składakiem”, który tym razem będzie niczym harmonijka.

Reklama

Już za trzy tygodnie południowokoreański producent zaprezentuje oficjalnie model Galaxy Z Flip. Smartfon ma duże szanse odnieść jeszcze większy sukces niż Galaxy Fold z wielu powodów. Po pierwsze, będzie o wiele bardziej kompaktową propozycją, co może przekonać więcej osób (w końcu nie każdy czuje potrzebę noszenia w kieszeni hybrydy inteligentnego telefonu i tabletu). Po drugie, ekran w urządzeniu powinien być znacznie bardziej odporny na uszkodzenia za sprawą zastosowania ultra cienkiego, elastycznego szkła. Po trzecie, prawdopodobnie najważniejsze, wszystko wskazuje na to, że Galaxy Z Flip może kosztować zauważalnie mniej niż Galaxy Fold.

Reklama

Motorola RAZR może przegrać z Samsungiem Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku tygodni informowały, że w 2020 roku Samsung wprowadzi na rynek dwa składane smartfony – jednym z nich ma być model z klapką, a drugim bezpośredni następca Galaxy Folda. Wygląda jednak na to, że Koreańczycy nie zamierzają na tym poprzestać i w tym roku przynajmniej zapowiedzą jeszcze jedno urządzenie – Galaxy Z (już bez dopisku „Flip”).

Do sieci wyciekło zdjęcie sugerujące, że kolejny składany smartfon przyjmie formę harmonijki – dwie trzecie ekranu po złożeniu schowa się do środka, a jedna trzecia pozostanie na zewnątrz. To, przynajmniej moim zdaniem, również ciekawsze rozwiązanie niż to znane z Samsunga Galaxy Fold, gdyż użytkownik otrzyma znacznie większą powierzchnię roboczą w obu scenariuszach. Z drugiej strony, dwa zagięcia to jednocześnie dwa newralgiczne miejsca, ale w tego typu konstrukcjach (z uwagi na ich specyfikę) po prostu nie da się tego uniknąć.

składany smartfon Samsung Galaxy Z
Samsung Galaxy Z (źródło: Weibo)

W październiku 2019 roku podobnym projektem pochwaliło się TCL, lecz Chińczycy pokazali wówczas tylko prototyp bez prawdziwego wyświetlacza. Samsung, jako że ma coraz większe doświadczenie w segmencie składanych smartfonów, może bardzo szybko skomercjalizować Galaxy Z. Prawdopodobnie nie stanie się to w tym roku, ale możliwe, że Koreańczycy jeszcze w 2020 roku oficjalnie przyznają się do prac nad taką konstrukcją (podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Galaxy Z Flip).

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Fold (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Weibo via Slashleaks