Kolejny składany Samsung może być o ponad połowę tańszy od Galaxy Fold

Największą nowością 2019 roku bezapelacyjnie były składane smartfony, nawet jeśli producenci mieli problemy, aby wprowadzić je do sprzedaży. W przyszłym na rynku zadebiutuje jeszcze więcej takich konstrukcji. Samsung podobno przygotowuje aż dwie i jedna ma być o ponad połowę tańsza od pierwszej generacji Galaxy Fold.

Reklama

Składane smartfony wchodzą pod strzechy

Pod koniec października 2019 roku obserwatorzy rynku szacowali, że do tamtej pory Samsung sprzedał już pół miliona egzemplarzy Galaxy Fold. To jednak dopiero początek, ponieważ już w przyszłym roku Koreańczycy podobno zamierzają sprzedaż aż sześć milionów składanych smartfonów, a w 2021 roku zwiększyć tę liczbę do łącznie 20 milionów. Wydawać by się mogło, że przy cenie Galaxy Fold może być to trudne do wykonania, bowiem w Europie kosztuje on nawet 2100 euro (w Polsce 9000 złotych). Producent z Korei Południowej rzekomo ma jednak plan, który pomoże mu osiągnąć wyśrubowane cele sprzedażowe.

Nowy składany smartfon Samsunga może być dużo tańszy od Galaxy Fold

Jak donosi południowokoreański serwis The Korea Herald, w 2020 roku Samsung zamierza wprowadzić na rynek aż dwa składane smartfony. Jeden ma swoją konstrukcją przypominać Motorolę RAZR, a drugi być ulepszoną wersją Galaxy Fold. Szczególnie interesująco zapowiada się ten pierwszy, ponieważ ma kosztować „zaledwie” ~1 milion wonów. Jest to równowartość ~845 dolarów lub ~3250 złotych, czyli ponad połowa mniej niż trzeba zapłacić za Galaxy Fold! Co więcej, na jego premierę nie będziemy czekać długo, bowiem podobno zadebiutuje on już w lutym, razem z przyszłorocznymi flagowcami z serii Galaxy S11. Drugi model ma zaś zostać zaprezentowany dopiero w sierpniu, być może wraz z nowymi Notatnikami.

Sally Hyesoon Jeong
źródło: Samsung Developers

Serwis źródłowy przy okazji informuje, że w przyszłym roku swój pierwszy składany smartfon z dużym prawdopodobieństwem zaprezentuje również LG. Producent w przeszłości opatentował wiele rozwiązań z myślą o tego typu konstrukcjach – z jednego wynika, że może on być podobny do Huawei Mate X, aczkolwiek na obecnym etapie nie możemy być pewni, że Koreańczycy zdecydują się właśnie na taki projekt.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Fold (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: The Korea Herald