składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip (źródło: Samsung)

Znamy przybliżoną cenę Galaxy Z Flip. Będzie albo drogo, albo bardzo drogo

Każdy kolejny dzień przybliża nas do premiery nowego składanego smartfona Samsunga – Galaxy Z Flip. Mimo że mówi się o nim coraz częściej, nadal jest wielką niewiadomą, ponieważ wciąż posiadamy szczątkowe informacje na jego temat. Teraz dowiadujemy się, ile w przybliżeniu trzeba będzie za niego zapłacić.

Mimo że Samsung odwalił kawał godnej podziwu roboty w przypadku Galaxy Fold, to nie wszystkim przypadła do gustu hybryda smartfona i tabletu, szczególnie że urządzenie średnio sprawdza się jako sam inteligentny telefon, ponieważ zewnętrzny ekran jest miniaturowy. Mimo to, chętnych na ten sprzęt nie brakuje – producent niedawno oficjalnie poinformował, że sprzedał już od 400 do 500 tysięcy egzemplarzy, co przy jego cenie i „nietypowości” jest wręcz zaskakującym wynikiem.

Reklama

Samsung nie zamierza się jednak zamykać wyłącznie na taką koncepcję – w trakcie Samsung Developer Conference 2019 zdradzono, że badana jest inna, tym razem typu clamshell, tj. z klapką. Owe „badania” już wtedy musiały być na bardzo zaawansowanym etapie, ponieważ gotowy produkt zostanie zaprezentowany za mniej niż miesiąc, dokładniej 11 lutego 2020 roku, wraz z flagowcami z serii Galaxy S20.

składany smartfon Samsung Galaxy Fold Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Fold i Galaxy Z Flip (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy Z Flip – przybliżona cena

Nie wiem, ile osób jest za koncepcją hybrydy smartfona i tabletu, a ile za konstrukcją typu clamshell, ale wygląda na to, że Samsung chce trafić do obu grup. Galaxy Z Flip może cieszyć się nawet większą popularnością niż Galaxy Fold, bowiem ma być znacznie tańszy. W Korei Południowej za tego ostatniego trzeba zapłacić 2398000 wonów (równowartość ~7850 złotych przy obecnym kursie). Nie mówię o tym bez przyczyny, ponieważ informacje na temat ceny nowego „składaka” pochodzą właśnie od południowokoreańskiego serwisu i dotyczą tego kraju.

Jak informuje iNews24, Samsung Galaxy Z Flip ma kosztować w Korei Południowej około 1,5 mln wonów, co jest równowartością ~4900 złotych. Lokalni operatorzy negocjują jednak z producentem – chcą, aby mogli go sprzedawać za 1 mln wonów (~3300 złotych). Istnieją więc szanse, że – jak podawały wcześniejsze doniesienia – że nowy składany smartfon może być nawet o ponad połowę tańszy od Galaxy Fold, ale wychodzi na to, że wyłącznie w ojczyźnie Samsunga. W pozostałych krajach klienci – jak wydawało się coraz bardziej realne – zapłacą za niego znacznie więcej.

Jeśli Galaxy Z Flip trafi do Polski, to z pewnością będzie kosztował ponad 5000 złotych, może nawet ~6000 złotych (patrząc na różnicę w cenach Galaxy Fold). Jednocześnie są szanse na cenę niższą niż w przypadku nowej Motoroli RAZR, za którą mieszkańcom kraju nad Wisłą przyjdzie zapłacić 7000 złotych.

Zobacz też:

Motorola RAZR może przegrać z Samsungiem Galaxy Z Flip

Źródło: iNews24 via SamMobile