Ekran w Huawei Mate X2 będzie składał się do wewnątrz, a nie na zewnątrz

Huawei wprowadził na rynek już dwa składane smartfony, Mate X i Mate Xs. Producent pracuje nad kolejnym, Huawei Mate X2, jednak będzie się on znacznie różnić od swoich poprzedników.

Producenci tworzą różne smartfony, bo jest na nie zapotrzebowanie

Ilu klientów, tyle preferencji i upodobań. Nie da się stworzyć jednego, uniwersalnego smartfona, bowiem każdy zwraca uwagę na coś innego i inny aspekt jest dla niego najważniejszy.

W przypadku składanych smartfonów sytuacja jeszcze mocniej się komplikuje. Klienci dostali bowiem możliwość kupienia połączenia smart-telefonu i tabletu w formie, która wcześniej nie nadawała się do masowej produkcji.

smartfon Huawei Mate X
Huawei Mate X (fot. @HuaweiMobile)

Nie dla każdego jest to jednak atrakcyjna propozycja – dla wielu osób ciekawszy jest smartfon, który po rozłożeniu oferuje duży wyświetlacz, a po złożeniu zmieści się nawet do niewielkiej kieszeni. Nie bez znaczenia jest tutaj także cena – konstrukcje 2w1 są zdecydowanie droższe.

Huawei Mate X2 będzie smartfonem z ekranem składanym do wewnątrz

O ile Motorola od razu poszła w tym kierunku, a Samsung dość szybko wprowadził po Galaxy Fold model Galaxy Z Flip, o tyle Huawei twierdził, że tego typu konstrukcja nie jest potrzebna użytkownikom, bo nie przynosi żadnych korzyści pod względem użyteczności i user experience, a jedynie niewielkie gabaryty po złożeniu.

Huawei Mate X2 będzie składanym smartfonem z klapką, jak Samsung Galaxy Z Flip
Huawei Mate X2 będzie składanym smartfonem z klapką, jak Samsung Galaxy Z Flip

Coraz więcej wskazuje na to, że Huawei będzie z uporem maniaka tkwić w swoim przekonaniu i przynajmniej w najbliższej przyszłości nie zdecyduje się rozszerzyć oferty o składany smartfon z klapką.

Jak informuje Ross Young, Huawei Mate X2, bo tak ma się nazywać ten smart-telefon, zaoferuje wyświetlacz składany do środka. Za jego dostarczenie odpowiedzialność wezmą Samsung Display oraz BOE Technology. Huawei nie zastosuje jednak UTG (Ultra Thin Glass), tylko CPI (Colorless Polyimide).

Ross Young dodaje też, że Huawei Mate X2 będzie pierwszym składanym smartfonem marki innej niż Samsung, w którym zostaną wykorzystane elastyczne ekrany od Samsung Display.

Informator udostępnił też informację, według której wyświetlacz w Huawei Mate X2 będzie miał dokładnie taką samą przekątną, jak panel w Mate X, czyli 8,03 cala. W założeniach będzie on więc podobny do Samsunga Galaxy Z Fold 2, bowiem główny ekran ma się składać do środka. W związku z tym można się spodziewać, że na zewnątrz też znajdzie się wyświetlacz, chyba że Chińczycy powielą błąd Microsoftu i jego Surface Duo.

Na razie nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać premiery Huawei Mate X2, lecz niewykluczone, że producent wspomni coś na jego temat przy okazji prezentacji high-endów z serii Mate 40.