Huawei Mate X2 (fot. Ross Young)

Huawei Mate X2 będzie bardziej podobny do Galaxy Z Fold 2 niż do swojego poprzednika

Nie można powiedzieć, by składane smartfony osiągnęły jakiś spektakularny sukces, ale wciąż cieszą się jakimś zainteresowaniem. I póki tak jest, producenci będą pracować nad takimi konstrukcjami. Na pewno robi to Huawei, bo właśnie poznaliśmy wygląd Huawei Mate X2.

Huawei Mate Xs to nie bestseller

Ostatni składany smartfon Huawei to Mate Xs. Jego producent nie oczekiwał wspaniałej sprzedaży po urządzeniu, które tak mocno odbiega od aktualnych standardów na rynku mobilnym, ale z drugiej strony nie spodziewał się chyba, że jego produkcja i sprzedaż będą tak mało opłacalne.

Jak się okazuje, przygotowanie, produkcja i sprzedaż Huawei Mate Xs tak naprawdę przynosi firmie straty. Jak na razie szacuje się je na 60-70 mln dolarów, i to nawet przy wysokiej cenie, jaką trzeba zapłacić za ten model.

Aż dziwne, że Huawei podejmuje się dalszych badań nad składanymi smartfonami, a przynajmniej to sugerują najnowsze grafiki Mate’a X2.

Huawei Mate X2 (fot. Ross Young)

Huawei Mate X2 nareszcie z ekranem „wewnątrz”

Huawei Mate Xs ma pewną charakterystyczną cechę: jego elastyczny ekran nie jest specjalnie chroniony, bo nie chowa się po zamknięciu do środka, a jest „wywijany” na zewnątrz.

Inaczej sytuacja ma się przedstawiać w Hauwei Mate X2, gdzie konstrukcja składanego ekranu ma bardziej przypominać klasyczny notatnik – trochę jak w niedawno zaprezentowanym przez Samsunga Galaxy Z Fold 2.

Huawei Mate X2 (fot. Ross Young)

Opublikowany koncept tego urządzenia zdradza kilka kolejnych szczegółów konstrukcyjnych Mate’a X2. Na zewnętrznej części urządzenia ekran przyjmie podłużną formę, nie zajmującą całego „skrzydła”. Na tej niewielkiej przestrzeni mają być wyświetlane najważniejsze informacje i powiadomienia. Tam też znajdzie się miejsce dla modułu przedniego aparatu, zaś w obudowie będzie można schować rysik M-Pen.

Należmy pamiętać, że na razie mamy do czynienia z konceptem, a od premiery smartfona może nas jeszcze dzielić dużo czasu. Najwyraźniej jednak Huawei nie daje za wygraną, jeśli chodzi o składane smartfony, i bardzo dobrze.

Huawei Mate X2 (fot. Ross Young)