składany smartfon Huawei Mate X
Huawei Mate X (fot. Huawei)

Huawei Mate V – tak może nazywać się kolejny składany smartfon tej marki

Pierwszy składany Huawei smartfon to już dość odległa przeszłość, tym bardziej, że na rynku zdążył już zadebiutować Mate Xs, a na horyzoncie pojawia się kolejny model, który może się nazywać Huawei Mate V.

Reklama

Ale ten czas leci. Dopiero co ekscytowaliśmy się pierwszymi składanymi smartfonami, a tymczasem od ich oficjalnej premiery minął ponad rok (rynkowej trochę mniej) i w międzyczasie doczekaliśmy się kolejnych urządzeń z tego segmentu.

Huawei Mate Xs foldable smartphone
Huawei Mate Xs (źródło: Huawei)

Co więcej, na horyzoncie są kolejne – Samsung Galaxy Fold 2 i Galaxy Fold SE, a także Motorola RAZR 5G i RAZR 2. Teraz do tego grona można dopisać również Huawei Mate V.

Huawei Mate V – tak może nazywać się kolejny składany smartfon Huawei

Nie bez powodu oba wprowadzone do tej pory na rynek składane smartfony Huawei przynależą do rodziny Mate. Jest to bowiem topowa seria w ofercie tej marki, na którą składają się najbardziej innowacyjne urządzenia (czasami okraszone logo Porsche). Spodziewamy się zatem, że Huawei Mate V również nie będzie przeciętnym smart-telefonem.

Huawei ostatnio zastrzegł w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) znak towarowy Huawei Mate V, zatem wydaje się, że producent poważnie myśli o wprowadzeniu urządzenia o takiej nazwie na rynek.

Huawei Mate V EUIPO
Huawei Mate V – tak może nazywać się kolejny składany smartfon Huawei (źródło: EUIPO via LetsGoDigital)

W opisie zgłoszenia widać, że zastrzeżony znak towarowy może zostać zastosowany w przypadku przeróżnych urządzeń i nie tylko, lecz mimo wszystko wydaje się prawdopodobne, że Huawei zastrzegł go z myślą o składanym smartfonie, a przynajmniej tak by pasowało, jeśli sugerować się aktualną ofertą.

Nie wiadomo jednak, czy Huawei jest prawie gotowy do wprowadzenia Mate V na rynek, czy potrzebuje na to jeszcze czasu. Być może urządzenie zostanie zaprezentowane wraz z serią Mate 40, ale to nie nastąpi wcześniej niż pod koniec 2020 roku, bowiem mówi się, że producent może mieć problemy z produkcją nowych high-endów.

Nie wiadomo też, jaki będzie i co zaoferuje Mate V, ale raczej powinniśmy spodziewać się konstrukcji podobnej do Mate X i Mate Xs, ponieważ w przeszłości Huawei zadeklarował, że nie jest zainteresowany smartfonami z klapką typu Galaxy Z Flip i Motorola RAZR.

Polecamy również: