Motorola RAZR 5G zdradza swoją specyfikację. Jestem usatysfakcjonowany

Motorola RAZR niewątpliwie jest wyjątkowym składanym smartfonem, ale jednocześnie przydałby się jej przynajmniej lekki lifting. Motorola RAZR 5G będzie odświeżeniem, jakiego bym oczekiwał.

O nowej składanej Motoroli mówi się już od dawna, lecz do tej pory pojawiała się ona w przeciekach jako Motorola RAZR 2. Wygląda jednak na to, że będzie się nazywać nieco inaczej, bo Motorola RAZR 5G. Na wersję z „dwójką” w nazwie (i większymi wyświetlaczami) natomiast jeszcze trochę poczekamy (podobno nawet do pierwszego kwartału 2021 roku).

W związku z tym nie spodziewamy się znaczących zmian w designie, ale w przypadku większości specyfikacji już tak. A przynajmniej wskazują na to informacje, opublikowane przez poważanego leakstera, Evana Blassa.

Motorola RAZR 5G – specyfikacja

Nowy składany smartfon Motoroli, podobnie jak pierwszy RAZR z 2019 roku, również zostanie wyposażony w główny wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala. Na tym podobieństwa, przynajmniej na obecny stan naszej wiedzy, się jednak zakończą.

Motorola RAZR 5G będzie wyglądać tak samo jak Motorola RAZR
Motorola RAZR (źródło Motorola)

Motorola RAZR 5G zaoferuje bowiem obsługę łączności 5G, za którą – jak wszystko wskazuje – odpowiedzialny będzie zintegrowany z procesorem Qualcomm Snapdragon 765G modem 5G Snapdragon X52. To ogromna zmiana i skok względem Snapdragona 710 w poprzedniczce. A to tylko początek.

Motorola RAZR oferuje aparat główny (po zewnętrznej stronie klapki) o rozdzielczości 16 Mpix oraz 5 Mpix do selfie i rozmów wideo. Na pokładzie RAZR 5G znajdą się aparaty o znacznie wyższych rozdzielczościach – aż 48 Mpix na zewnątrz i 20 Mpix w wewnątrz. I chociaż producenci mają do dyspozycji jeszcze większe, to i tak różnica względem pierwowzoru będzie ogromna (liczbowo trzy- i czterokrotna).

Ponadto Motorola RAZR 5G zaoferuje 256 GB pamięci wbudowanej oraz… Dual SIM (nano SIM + eSIM). Smartfon po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą Androida 10. Jeśli informacje podawane przez Evana Blassa się potwierdzą, model ten będzie dostępny jedynie w srebrnej wersji kolorystycznej Mercury Silver.

Motorola RAZR 5G – kiedy premiera?

W czerwcu Evan Blass opublikował informację, że nowy składany smartfon Motoroli o oznaczeniu kodowym „Oddysey” zadebiutuje pod koniec sierpnia br. Tak się składa, że dokładnie tę samą nazwę nosi model, którego specyfikacja została przytoczona powyżej. Wygląda więc na to, że od premiery RAZR 5G dzielą nas już tylko niespełna dwa miesiące.