Samsung logo

Co powiecie na takiego Samsunga Galaxy Fold 2? Bo wygląda dziwnie…

... przynajmniej na pierwszy rzut oka

W internecie regularnie pojawiają się nieoficjalne doniesienia na temat składanego smartfona Samsung Galaxy Fold 2. W większości są one jednak mało prawdopodobne, bo opierają się o informacje z wątpliwie wiarygodnych źródeł. W tym przypadku mamy do czynienia z jednym z najbardziej godnych zaufania. Pytanie tylko: czy to dobrze, czy źle?

Chociaż Samsung dopiero rozpoczął ekspansję w segmencie składanych smartfonów, to bardzo szybko obrał dwutorową strategię. Producent wprowadził bowiem na rynek ultra-drogiego Galaxy Fold 2 za 9000 złotych, a także o wiele bardziej przystępnego cenowo Galaxy Z Flip za 6000 złotych.

Jeśli nieoficjalne doniesienia się potwierdzą, zarówno jeden jak i drugi z ww. składanych smartfonów już 5 sierpnia 2020 roku doczeka się ulepszonej wersji. Ale o ile o Galaxy Z Flip 5G wiemy niemal wszystko, tak Samsung Galaxy Fold 2 jest znacznie bardziej skryty.

Możliwe jednak, że właśnie uchylił rąbka tajemnicy na temat swojego designu.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Fold 2

Ice Universe, który jest jednym z najlepszych i najbardziej wiarygodnych źródeł przecieków na temat nadchodzących nowości, opublikował na swoim profilu na Twitterze widoczną poniżej grafikę, którą podpisał po prostu „Fold 2”.

Samsung Galaxy Fold 2 smartphone render
Tak może wyglądać Samsung Galaxy Fold 2. Zaskakująco i trochę dziwnie, prawda? (źródło: @UniverseIce)

Oczywiście zapewne nie mamy tu do czynienia z grafiką przedstawiającą finalny produkt, lecz mającą na celu poinformowanie, że wewnętrzny wyświetlacz w nowym składanym smartfonie Samsunga nie będzie miał dużego wycięcia jak w Galaxy Fold, tylko niewielkie, okrągłe.

To nie lada niespodzianka, bowiem ostatnie doniesienia na temat ekranów w Galaxy Fold 2 z całkiem wiarygodnego źródła sugerowały, że wycięcie w środkowym będzie większe, w kształcie owalu, i zajmie/zabierze znacznie więcej powierzchni.

Samsung Galaxy Fold main screen
Ekran wewnętrzny w Galaxy Fold ma takie duże wycięcie (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Informacje przekazane przez Ice Universe sugerują dodatkowo, że Samsung zrezygnuje z podwójnego aparatu w środku na rzecz pojedynczego, który zajmie znacznie mniej miejsca.

Wydaje mi się, że można to uznać za dobre posunięcie, choć taki samotny otwór trochę dziwnie wygląda. W kolejnym tweecie Ice Universe wyjaśnia jednak, że musi on znajdować się w tym miejscu, bowiem kiedy podzielimy smartfon na pół, aparat umieszczony jest symetrycznie na prawej części.

Samsung Galaxy Fold 2 smartphone render
Tak może wyglądać Samsung Galaxy Fold 2. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można zrozumieć taki projekt (źródło: @UniverseIce)

Nie może też znajdować się po lewej stronie, gdyż po przeciwnej Samsung podobno zamierza umieścić zewnętrzny ekran i jeśli rzeczywiście zastosuje wyświetlacz o przekątnej aż 6,23 cala, to aparaty mogłyby się nałożyć na siebie i zwyczajnie mogłoby zabraknąć na nie miejsca. W takich okolicznościach takie rozmieszczenie aparatów wydaje się w pełni uzasadnione.

Musimy jednak pamiętać, że cały czas poruszamy się w sferze przecieków i wciąż niczego nie możemy uznać za w 100% pewne, nawet jeżeli przywoływane tu informacje pochodzą z godnych zaufania źródeł.

Polecamy również: