smartfon OPPO Reno 8 5G smartphone
OPPO Reno 8 5G (źródło: OPPO)

Tyle mają kosztować OPPO Reno 8 i Reno 8 Pro w Europie

OPPO wprowadziło serię Reno 8 na chiński rynek w maju 2022 roku. W zeszłym miesiącu modele OPPO Reno 8 i OPPO Reno 8 Pro zadebiutowały również w Indiach. Teraz smartfony mają trafić do Europy. Jeszcze przed ich europejską premierą dowiedzieliśmy się, ile będą kosztowały i jakie konfiguracje kupią klienci na Starym Kontynencie.

Reklama

Specyfikacja w Europie taka jak w Indiach

Sudhanshu Ambhore w swoim wpisie na Twitterze poinformował, że smartfony z serii OPPO Reno 8 mają mieć w Europie takie same specyfikacje, jak te wprowadzone na rynek indyjski.

Dostępny w Europie model Reno 8 będzie więc wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz. Wersja z dopiskiem „Pro” zaoferuje natomiast większy ekran (także AMOLED) o przekątnej 6,7 cala, który odświeży obraz z częstotliwością 120 Hz.

smartfon OPPO Reno 8 5G smartphone
Reno 8 5G (źródło: OPPO)

Reno 8 wyposażony jest w procesor MediaTek Dimensity 1300, w odróżnieniu od Reno 8 Pro, w którym znajdziemy układy MediaTek Dimensity 8100-MAX oraz NPU MariSilicon X. Smartfony zaoferują natomiast podobną konfigurację aparatów na panelu tylnym:

  • 50 Mpix (Sony IMX766 o wielkości 1/1,56″) z przysłoną f/1.8 i siedmioma soczewkami,
  • aparat z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 112°, przysłoną f/2.2 i pięcioma soczewkami,
  • aparat do zdjęć makro.

Oba modele mają też aparat o rozdzielczości 32 Mpix z sensorem Sony IMX709 o wielkości 1/2,74″ z pięcioma soczewkami na przodzie (w okrągłym otworze w wyświetlaczu).

smartfon OPPO Reno 8 5G smartphone
Reno 8 5G (źródło: OPPO)

Akumulator w Reno 8 i Reno 8 Pro ma pojemność 4500 mAh oraz wsparcie dla szybkiego ładowania przewodowego SUPERVOOC o mocy 80 W. Ponadto oba modele mają podekranowy czytnik linii papilarnych.

Cena OPPO Reno 8 i Reno 8 Pro w Europie i dostępne konfiguracje

Sudhanshu Ambhore udostępnił na Twitterze przedpremierowe informacje dotyczące kolorów, konfiguracji oraz cen smartfonów z serii Reno 8, które pojawią się w Europie.

Według przekazywanych przez niego informacji, OPPO Reno 8 ma być dostępny w dwóch kolorach: Shimmer Black oraz Shimmer Gold. Smartfon pojawi się na europejskich rynkach tylko w jednej konfiguracji, z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Z kolei OPPO Reno 8 Pro będzie można kupić w kolorach Glazed Black i Glazed Green. Podobnie jak w przypadku Reno 8, ma być dostępny w jednej wersji, z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej.

Jeśli zaś chodzi o przewidywane ceny smartfonów, to OPPO Reno 8 ma kosztować 499 CHF (równowartość ~2415 złotych). Cena modelu OPPO Reno 8 Pro jest trochę wyższa – będzie wynosić 849 CHF (równowartość ~4110 złotych).