Fot. Tabletowo.pl

Samsung nie będzie „dozował” nowych flagowców – wprowadzi wszystkie na rynek za jednym zamachem

W ubiegłym roku Samsung „dozował” premiery nowych, high-endowych smartfonów. Wygląda jednak na to, że w tym nie postąpi podobnie, tylko za jednym zamachem wprowadzi na rynek aż trzy modele z wysokiej półki.

Nadchodzą Samsung Galaxy S21 FE, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3

Na początku 2021 roku, a dokładniej 14 stycznia, Samsung zaprezentował flagową serię Galaxy S21. Producent nie zamierza jednak na niej poprzestać – już pracuje nad kolejnymi modelami z wysokiej półki. Jednym z nich ma być Galaxy S21 FE, którego premierę początkowo planowano na lipiec, ale jej termin najprawdopodobniej zostanie przesunięty na kolejny miesiąc.

Z najnowszego raportu Yonhap News wynika, że Samsung prowadzi już rozmowy z południowokoreańskimi operatorami komórkowymi, aby w sierpniu 2021 roku wprowadzić na rynek aż trzy nowe modele flagowych smartfonów, a mianowicie Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Flip 3.

Warto tu zauważyć, że premiera najnowszych modeli odbędzie się miesiącu, w którym Samsung zazwyczaj prezentował nowe smartfony z serii Galaxy Note. W tym roku żadnego się nie spodziewamy, ale fani rysika S Pen nie zostaną z niczym, ponieważ mówi się, że będzie go obsługiwać zarówno Galaxy Z Fold 3, jak i Galaxy Z Flip 3.

Samusng Galaxy Z Fold 2
Samusng Galaxy Z Fold 2 (fot. Tabletowo.pl)

Co zaoferują Galaxy S21 FE, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3?

Galaxy S21 FE nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ Galaxy S20 FE okazał się ogromnym hitem i ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Według nieoficjalnych informacji, Galaxy S21 FE ma być wyposażony m.in. w 120 Hz ekran Super AMOLED, 8 GB RAM i 128 GB/256 GB pamięci wewnętrznej. Całość będzie czerpała energię z akumulatora o pojemności 4500 mAh.

Z kolei Galaxy Z Fold 3 ma podobno oferować 120 Hz odświeżanie zarówno na zewnętrznym ekranie, jak i wewnętrznym. Wśród nowości wymienia się też certyfikat IP oraz wsparcie dla rysika S Pen. Problemem tego modelu może okazać się bateria, bowiem z raportów wynika, że będzie ona miała pojemność jedynie 4400 mAh.

Samsung Galaxy Z Flip 3
Przeciek Samsunga Galaxy Z Flip 3 (źródło: @TheGalox_)

Drugi składany smartfon, czyli Galaxy Z Flip 3, ma z kolei zaoferować większy, bo 1,83-calowy wyświetlacz na obudowie. Jeśli zaś chodzi o pozostałą specyfikację, to nie będzie się ona zbytnio różniła od parametrów Galaxy S21 FE czy Galaxy Z Fold 3.

Druga połowa wakacji dla wszystkich fanów Samsunga zapowiada się niesamowicie ciekawie. Pozostaje nam odkładać pieniądze i czekać na więcej informacji.