Emily w Paryżu

Bohaterka Emily w Paryżu korzysta w serialu ze smartfona Samsunga. Zauważyłeś go?

Jeśli jesteście fanami elektroniki mobilnej, to z pewnością lubicie wyszukiwać w firmach smartfonów i innych produktów znanych firm. Jedna z postaci drugiego sezonu Emily w Paryżu używa eleganckich urządzeń dostarczonych przez Samsunga.

Samsung podejmuje współpracę z Netflixem

Premiera drugiego sezonu Emily w Paryżu już odbyła się na Netfliksie. Produkcja MTV Entertainment Studios została nominowana do nagrody Emmy i zyskała uznanie wielu krytyków i sympatię widzów. Ponieważ w serialu wielokrotnie podkreśla się ikoniczny paryski styl mody, Samsung postanowił skorzystać z okazji i wypromować nieco swoje urządzenia.

Już w pierwszym sezonie Emily w Paryżu aktorka Leroy-Beaulieu, wcielająca się w postać Sylvie Grateau daje się poznać od strony swojego świetnego gustu w świecie mody. W drugim sezonie w niektórych scenach z jej udziałem możemy zauważyć Samsunga Galaxy Z Flip 5G.

Od 28 grudnia na TikToku będzie nawet dostępny specjalny filtr, związany z tym smartfonem oraz serialem Emily w Paryżu.

Smartfony elementem marketingowym w filmach

Chyba najgłośniejsze współprace, jakie podejmowali producenci smartfonów z przemysłem filmowym, dotyczą urządzeń Sony Ericssson/Sony, widocznych w kolejnych filmach o Jamesie Bondzie. Brytyjski agent 007 w następujących po sobie odsłonach cyklu korzystał z różnych urządzeń – od klasycznych telefonów z niedotykowymi wyświetlaczami po nowoczesne smartfony. W ostatniej części przygód sławnego szpiega, bohaterom towarzyszyły urządzenia wyprodukowane przez Nokię.

Większe blockbustery, do których swobodnie można zaliczyć ostatnie filmy o Jamesie Bondzie, od lat korzystają z możliwości lokowania w nich wizerunków i symboli popularnych produktów.

Tradycja ta jest mocno rozpowszechniona także wśród producentów seriali. Jeśli będziemy czujni, z pewnością łatwo wyłapiemy tego typu nawiązania i współprace – oczywiście o ile akcja produkcji rozgrywa się współcześnie lub w niedalekiej przyszłości. Smartfonów Samsunga w drugim sezonie Wiedźmina raczej nie znajdziemy ;)