Samsung Galaxy Watch 6 może być powrotem do przeszłości

Chociaż na premierę następnej generacji smartwatchy Samsunga poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy, to już zaczynają pojawiać się pierwsze plotki na temat Galaxy Watch 6. Według jednej z nich, urządzenie to może swoim wyglądem nawiązywać do jednej z poprzednich generacji.

Nie ma to jak zaokrąglone szkiełko

W październiku 2022 roku miał premierę Google Pixel Watch, czyli flagowy smartwatch tego producenta, który ma świetnie zgrywać się ze smartfonami Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Wielu, w tym mi, od razu spodobał się jego wygląd, gdyż wyświetlacz został ukryty pod zaokrąglonym szkłem 3D Gorilla Glass. Co prawda sam ekran jest w nim płaski, a ramki wybitnie grube, ale zagięcie skutecznie dodało mu uroku.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. producenta)

Nie jest to jednak w żadnym wypadku odosobniony przypadek, gdyż na rynku mogliśmy już w przeszłości spotkać „mądre zegarki” z taką estetyką. Samsung Galaxy Watch Active i Samsung Galaxy Watch Active 2 również oferowały takie rozwiązanie, które później zostało porzucone na rzecz kompletnie płaskiego szkiełka w Samsung Galaxy Watch 3 i jego kolejnych iteracjach.

Dlaczego o tym wspominam? Otóż jak wynika z tweeta opublikowanego przez użytkownika Ice Universe, znanego z postowania pokrywających się z prawdą przecieków, Samsung planuje powrócić do zaokrąglonego szkła wraz z premierą Galaxy Watch 6. Nie wiadomo natomiast, w jakim stopniu koreański producent zaokrągli krawędzie urządzenia – czy będzie to subtelny zabieg, jak w jego poprzednich smartwatchach, czy może ekstremalny, jak w Pixel Watchu.

Samsung Galaxy Watch 6 skrywa jeszcze wiele tajemnic

Niestety autor tweeta nie podzielił się żadnymi dodatkowymi informacjami. Jak sam wspomina, obecnie nie wiadomo nic więcej o następnej generacji smartwatchy Samsunga. Trzeba jednak pamiętać, że do premiery zostało jeszcze tak dużo czasu, że na ten moment nie ma co spodziewać się żadnych konkretniejszych przecieków.

W międzyczasie mam ogromną nadzieję, że ta plotka się sprawdzi, bo piąta generacja Galaxy Watch nie zaoferowała zbyt wiele nowości. Zaokrąglona budowa byłaby zatem świeżym powiewem, choć w rzeczywistości byłaby powrotem do przeszłości.