Galaxy Watch Active 2 – potrzebne odświeżenie dobrego smartwatcha Samsunga

Zaledwie po pięciu miesiącach od zaprezentowania pierwszej generacji zegarka Galaxy Watch Active, pojawił się jego następca: Galaxy Watch Active 2. Teraz dostępny będzie w dwóch rozmiarach i ma całą masę nowych funkcji na pokładzie.

Wygląd

Powierzchowność smartwatcha nie zmieniła się specjalnie w porównaniu ze starszym o kilka miesięcy poprzednikiem. Ciekawą funkcją jest wrażliwa na dotyk ramka okalająca okrągłą tarczę zegarka. Ułatwia ona nawigację po interfejsie OneUI.

Tym razem smartwatch Samsunga dostępny jest nie w jednym, a w dwóch rozmiarach: 40 mm i 44 mm. Każda z tych wersji będzie dodatkowo sprzedawana w dwóch opcjach:

  • z aluminiową ramką i gumowanym paskiem oraz odmianie premium,
  • z obudową ze stali nierdzewnej oraz paskiem ze skóry.

Dalsze możliwości dostosowywania wyglądu urządzenia do własnych upodobań możliwe są dzięki wymiennym paskom.

Jedną z ciekawych opcji customizacji jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia za pomocą telefonu Galaxy i poczekanie, aż oprogramowanie MyStyle wyodrębni kilka kluczowych kolorów, i zastosuje je w nowym stylu tarczy zegarka.

Funkcje

Prawdopodobnie najważniejszym bajerem w Galaxy Watch Active 2 jest czujnik EKG, który pozwala zegarkowi mierzyć aktywność serca, na podobnej zasadzie jak Apple Watch. Funkcja ta zostanie odblokowana w późniejszym terminie.

Smartwatch śledzi aktywność w sumie 39 ćwiczeń, z których 7 podstawowych rozpoznawanych jest automatycznie: bieganie, spacer, jazda na rowerze, pływanie, wioślarstwo, maszyna eliptyczna i dynamiczny trening. Oprogramowanie powraca z funkcją Running Coach, która pomaga monitorować tempo biegu i optymalizować go w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Samsung twierdzi, że ulepszył czujniki, które powinny być teraz bardziej precyzyjne. Jedna z wersji wyposażona zostanie w modem LTE, dzięki czemu będziemy mogli łączyć się ze światem nie zabierając telefonu na trening.

Poszerzono integrację ze smartfonami Galaxy. Za pośrednictwem zegarka będzie dało się sterować aparatem telefonu i robić zdjęcia, rozpocząć nagrywanie wideo, sterować jego odtwarzaniem, przełączać się między przednim i tylnym aparatem fotograficznym w telefonie czy sprawdzić ostateczną wersję zdjęcia lub wideo.

Specyfikacja

Zarówno mały, jak i duży Galaxy Watch Active 2 działają na tym samym dwurdzeniowym procesorze Exynos 9110 o częstotliwości 1,15 GHz i dysponują 768 MB pamięci RAM. Model z LTE ma 1,5 GB RAM pamięci, która potrzebna jest do obsługi szybkiego modemu. Oprócz tego smartwatch ma 4 GB pamięci wewnętrznej.

44-milimetrowy zegarek ma wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,4 cala, zaś w mniejszy wmontowano ekran 1,2 cala. Oba wyświetlacze mają taką samą rozdzielczość (360 x 360 pikseli) i są pokryte szkłem Gorilla Glass DX+. W większej wersji bateria ma 340 mAh pojemności, zaś w mniejszej – 237 mAh.

Ceny

Nowy Galaxy Watch Active 2 trafi do sklepów 27 września. Najtańsza wersja będzie kosztować 279 dolarów. Na informację o polskich cenach będziemy musieli chwilę poczekać.

Pełna specyfikacja producenta

Kategoria Cechy
Kolor Aluminium: srebrny Cloud Silver, czarny Aqua Black, różowo-złoty Pink Gold z fluoroelastomerem (FKM)Stal nierdzewna: srebrny, czarny, złoty ze skórzanym paskiem.
Wymiary i waga Koperta aluminiowa — modele 44 mm: 44 x 44 x 10,9, 30 g
Koperta aluminiowa — modele 40 mm: 40 x 40 x 10,9, 26 g
Koperta ze stali nierdzewnej — modele 44 mm: 44 x 44 x 10,9, 42 g
Koperta ze stali nierdzewnej — modele 40 mm: 40 x 40 x 10,9, 37 g
(Model LTE dostępny tylko w wersji ze stali nierdzewnej)
Wyświetlacz Modele 44 mm: 1,4-calowy (34 mm) 360 x 360 Super AMOLED, w pełni kolorowy wyświetlacz Always On, szkło Corning Gorilla DX+Modele 40 mm: 1,2-calowy (30 mm) 360 x 360 Super AMOLED, w pełni kolorowy wyświetlacz Always On, szkło Corning Gorilla DX+
Pasek Modele 44 mm: 20 mm, wymiennyModele 40 mm: 20 mm, wymienny
Bateria Modele 44 mm: 340 mAhModele 40 mm: 247 mAh
Chipset Exynos 9110 dwurdzeniowy 1,15 GHz
OS Tizen
Pamięć 768 MB + 4 GB, (1,5 GB + 4 GB w modelach LTE)
Łączność LTE (opcja), Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFCA-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou
Czujniki Pulsometr (z 8 fotodiodami), elektrokardiogram (EKG), akcelerometr (mierzy przyspieszenie do 32 g), żyroskop, barometr, miernik światła otoczenia
Ładowanie Ładowanie bezprzewodowe zgodne ze standardem WPC
Wytrzymałość 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G
Kompatybilność Android: System Android 5.0 lub nowszy, RAM co najmniej 1,5 GB
iOS: iPhone 5 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy.

źródło: Samsung dzięki Phone Arena