smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S21 Ultra (źródło: @evleaks)

Tyle zapłacimy za Galaxy S21… bez ładowarki i słuchawek w zestawie

Nie ma dnia, żeby nie mówiło się o nadchodzących flagowcach Samsunga z serii Galaxy S21. Teraz mamy jednak do czynienia z informacjami, na które czekaliśmy najbardziej – pojawiły się bowiem doniesienia o cenach najnowszych high-endów południowokoreańskiej marki. Zainteresowani?

Reklama

Wszyscy zainteresowani dobrze już wiedzą, że Samsung wprowadzi na rynek trzy flagowce z serii Galaxy S21. Miesiąc temu w sieci pojawiła się ich szczegółowa specyfikacja techniczna, więc pod tym względem smartfony nie mają przed nami już żadnych tajemnic.

W nocy z czwartku na piątek w sieci pojawiły się bardzo szczegółowe rendery całej trójki – prawdopodobnie już po oficjalnej premierze, którą zaplanowano na 14 stycznia 2021 roku, te same znajdziemy na stronie Samsunga. Ciekawe, czy źródła, które je opublikowały (Roland Quandt i Evan Blass), dostały je od „kogoś uprzejmego” z branży, czy od samego producenta, bo wiecie – takie „kontrolowane przecieki” to nic niezwykłego (a niektórzy, jak się niedawno okazało, nawet za nie płacą ciężkie pieniądze).

smartfon Samsung Galaxy S21 smartphone
Samsung Galaxy S21 (źródło: @evleaks)

Poniżej i powyżej możecie sobie obejrzeć całą trójkę w pełnej krasie w podobnej wersji kolorystycznej. Każda pojawi się jednak w więcej niż tylko jednej (Galaxy S21 Ultra w dwóch, Galaxy S21+ w trzech, a Galaxy S21 w czterech).

W tym miejscu warto przypomnieć, że pojawiają się sprzeczne informacje na temat tego, jakim materiałem zostaną wykończone poszczególne wersje. Na moje oko we wszystkich tył pokrywa tworzywo sztuczne (informowało o tym jedno źródło), ale mówi się też, że wariant z dopiskiem „Ultra” będzie miał szkło na pleckach (a WinFuture twierdzi, że podobnie będzie w modelu z „plusem” w nazwie).

smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
Samsung Galaxy S21+ (źródło: @evleaks)

Samsung Galaxy S21 – cena w Europie

Najbardziej jednak interesuje nas nie wykończenie panelu tylnego, a ceny najnowszych flagowców Samsunga. Niedawno pojawiły się doniesienia, że będą one tańsze od high-endów z serii Galaxy S21 i według najświeższych informacji, faktycznie tak będzie.

Jak podaje serwis GalaxyClub, ceny w Holandii mają wyglądać następująco:

  • Samsung Galaxy S21 128 GB – 879 euro
  • Samsung Galaxy S21+ 128 GB – 1079 euro
  • Samsung Galaxy S21 Ultra 128 GB – 1399 euro.

Dla porównania, Galaxy S20 kosztował na start 999 euro, Galaxy S20+ 1099 euro, a Galaxy S20 Ultra 5G 1499 euro. Największą różnicę w cenie widać więc w przypadku pierwszego i ostatniego modelu, bo przy środkowym jest ona niemal niezauważalna. Swoją drogą ciekawe, skąd aż taki rozrzut.

smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S21 Ultra (źródło: @evleaks)

Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna cena zostanie ustalona indywidualnie na każdym rynku, ponieważ producent musi uwzględnić podatki i dodatkowe opłaty. Mimo wszystko mamy nadzieję, że cena Galaxy S21 w Polsce będzie niższa niż cena Galaxy S20 w momencie premiery, bo – jak to mówią – nadzieja zawsze umiera ostatnia.

Nie ma natomiast już żadnej nadziei, że w pudełku ze smartfonem znajdą się ładowarka i słuchawki – jak donosi Roland Quandt, Samsung nie planuje dodawać tych akcesoriów do zestawu sprzedażowego, przeznaczonego dla klientów w Europie. Nie powinno jednak zabraknąć kabla do ładowania i transmisji danych.

Bonus!

Random Stuff 2, który wcześniej opublikował pierwszy film z Galaxy S21+ w roli głównej, teraz udostępnił na swoim kanale „nieoficjalną recenzję” tego modelu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to przedprodukcyjny egzemplarz, na dodatek w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 888, która nie trafi do Europy.