smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
Samsung Galaxy S21+ (źródło: xleaks7, CoverPigtou)

Zwrot w nieoczekiwaną stronę: Samsung Galaxy S21 i Z Fold 3 będą tańsze niż ich poprzednicy?

Nieoficjalnie już 14 stycznia Samsung zaprezentuje nową serię smartfonów Galaxy S21. Być może w drugiej połowie 2021 roku na rynek trafi kolejny model z linii Galaxy Z Fold. I chociaż wydawać by się mogło, że jedna premiera nie ma nic wspólnego z drugą, to okazuje się, że może je łączyć cena urządzeń – niższa niż za ich poprzedników.

Trzeba przyznać, że Samsung musiał dobrze przemyśleć nadchodzące premiery oraz ceny, w jakich ich flagowe smartfony pojawią się na rynku. Dlatego Galaxy S21 ma już od początku być nieco tańszy niż Galaxy S20 w dniu premiery – takie przynajmniej plotki podaje portal SamMobile, w oparciu o swoje koreańskie źródła.

smartfon Samsung Galaxy S21 Plus smartphone
Samsung Galaxy S21+ (źródło: xleaks7, CoverPigtou)

Serwis dodaje przy tym, że taki sam los może spotkać Galaxy Z Fold 3, którego premierę media branżowe przewidują na trzeci kwartał przyszłego roku.

Galaxy S21 tańszy w dniu premiery od Galaxxy S20

Jeśli rzeczywiście można wierzyć medialnym doniesieniom, to najnowszy smartfon rodem z Korei Południowej, a przynajmniej jego najtańsza wersja, ma kosztować między 849 a 899 amerykańskich dolarów, podczas gdy Galaxy S20 w dniu premiery kosztował 999 USD. Ta sama „przypadłość” dotknie zresztą pozostałą część rodziny Galax S21:

  • Galaxy S21+ – między $1049 a $1099
  • Galaxy S20+ – $11999
  • Galaxy S21 Ultra – między $1249 a $1299
  • Galaxy S20 Ultra – $1399

Galaxy Z Fold 3 w cenie „dwójki”

Jeśli jednak czekacie na jeszcze lepiej wykonane składane smartfony, to mam dla was kolejne ploteczki prosto z Korei. Galaxy Z Fold 3 powinien trafić do rąk użytkowników za „jedyne” 2000 dolarów, a więc cenę właściwie taką samą, w jakiej kupić można było Galaxy Z Fold 2.

Oczywiście nie jest to wciąż cena, która przyciągnie do Samsunga nową rzeszę fanów. Dla nich spodziewane są inne zapewne tańsze smartfony składane. Mowa tu oczywiście o Galaxy Z Flip Lite – telefonie, który coraz częściej pojawia się różnego rodzaju newsach odnośnie tego rodzaju smartfonów.