Samsung Galaxy S20 Ultra 5G i S20+ 5G obsłużą już #hello5G w Orange. Konieczna jest aktualizacja

5G w Orange pojawiło się po długich przygotowaniach obejmujących przystosowanie posiadanego przez operatora pasma 2100 MHz. Już na samym początku lista smartfonów, które mogły korzystać z #hello5G liczyła kilka modeli, a teraz dopisano do niej nowe Samsungi.

Telefony obsługujące #hello5G w Orange

Żeby móc testować nowe możliwości sieci Orange, musimy być wyposażeni w smartfon z modemem 5G, a ponadto, operator musi go umieścić na liście wspieranych urządzeń. Jak dotąd znajdowały się na niej:

Do tej grupy dołączono dziś dwa modele smartfonów Samsunga z wbudowanymi modemami 5G: Galaxy S20 Ultra 5G oraz Galaxy S20+ 5G.

Warunki skorzystania z #hello5G

W wypadku wymienionych smartfonów Samsunga potrzebne będą dwie rzeczy: pierwsza dotyczy tego, że by skorzystać z sieci 5G od Orange, będziemy musieli zgodzić się na aktualizację smartfona. Odpowiedni pakiet poprawek powinien trafić do właścicieli Galaxy S20 Ultra 5G oraz Galaxy S20+ 5G.

Na tym jednak nie koniec. Po zalogowaniu się do konta Mój Orange, należy włączyć „Możliwość korzystania z 5G”. Opcja ta pojawi się tam, jeśli opłacamy abonament:

  • Plan Mobilny 75
  • Orange Love Extra lub Premium zakupiony 12 marca 2020 r. lub później
  • Plan Firmowy L lub XL, kupiony 24 lutego 2020 r. lub później

Jak widać, z sieci nowego typu nie skorzystają wszyscy właściciele flagowych Samsungów. Do tego trzeba jeszcze znajdować się w odpowiednim mieście. Więcej na temat lokalizacji z 5G od Orange znajdziecie na stronie operatora.

Pamiętajcie, że operator gwarantuje działanie 5G na w/w smartfonach kupionych w sieci Orange.