fot. Dudu Rocha

Android 10 beta dla Galaxy S10 i Galaxy Note 10 już na dniach

Google oficjalnie udostępniło Androida 10 na początku września 2019 roku. Z najnowszej wersji tego systemu operacyjnego mogą już korzystać właściciele smartfonów Google Pixel wszystkich generacji oraz Essential Phone. Samsung także przygotowuje aktualizację dla swoich urządzeń – beta testy nowego Androida dla flagowców z serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10 ruszą już na dniach.

Android 10 beta dla Galaxy S10 i Galaxy Note 10

Jak dowiedział się serwis SamMobile, Samsung ma oficjalnie poinformować o beta testach Androida 10 dla smartfonów z serii Galaxy S10 już pod koniec tego miesiąca, natomiast zapisy ruszą w październiku 2019 roku. Nową wersję oprogramowania będą mogli sprawdzić użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach w Europie. Spodziewamy się, że Polska znajduje się wśród nich, aczkolwiek wciąż czekamy na potwierdzenie.

Reklama

Serwis źródłowy jest też przekonany, że w podobnym czasie ruszą również beta testy Androida 10 dla Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, ponieważ podobnie było w zeszłym roku w przypadku Androida 9.0 Pie oraz flagowców z serii Galaxy S9 i Galaxy Note 9 – właściciele urządzeń z obu ww. linii mogli testować nowego Androida od listopada 2018 roku.

Nakładka Samsung One UI to krok do przodu, ale ma swoje wady

One UI 2.0 na Galaxy S10 i Galaxy Note 10 – co nowego?

Jako że smartfony Samsunga nie pracują pod kontrolą czystego Androida, wraz z Androidem 10 na ich pokładzie znajdzie się nowa wersja interfejsu One UI 2.0. Oficjalną listę nowości poznamy zapewne wraz z ogłoszeniem przez producenta rozpoczęcia beta testów, jednak nieoficjalnie wiemy już, że zaoferuje ona m.in. systemowe funkcje nagrywania ekranu oraz Link to Windows, a także nowy sposób nawigowania po systemie za pomocą gestów. Do tego Koreańczycy inaczej, bardziej intuicyjnie posegregują poszczególne sekcje w Ustawieniach.

Według serwisu źródłowego, aktualizację do Androida 10, oprócz flagowców z serii Galaxy S10 i Galaxy Note 10, otrzymają też m.in. Galaxy Fold, Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note 9 oraz wszystkie smartfony z tegorocznych odsłon linii Galaxy A i Galaxy M. Oficjalną listę urządzeń, które dostaną nową wersję oprogramowania, poznamy jednak dopiero za jakiś czas.

Zobaczcie wczesną wersję One UI 2.0 na Androidzie 10 dla smartfonów Samsunga

Źródło: SamMobile