Samsung One UI logo
One UI (fot. Samsung)

Chcesz mieć Androida Pie i nakładkę One UI na swoim Samsungu Galaxy S9/S9 Plus? Da się zrobić

Niedawno Samsung zapowiedział, że rezygnuje z rozwijania nakładki Samsung Experience na rzecz One UI, która ma stawiać przede wszystkim na przejrzystość i komfort nawigacji. One UI jest nierozerwalnie związana z Androidem Pie, którego już teraz mogą uzyskać polscy posiadacze smartfonów z rodziny S9.

Reklama

Beta oprogramowania była dostępna już od pewnego czasu dla użytkowników z innych państw. Dziś możemy Was poinformować, że Samsung oficjalnie dopuścił użytkowników z Polski do programu beta-testów, co potwierdził chociażby Robert Nawrowski, umieszczając na Twitterze zrzut ekranu, prezentujący najświeższą wersję oprogramowania od firmy z Korei Południowej:

Reklama

Co zrobić, aby dołączyć do programu beta-testów Androida Pie z nową nakładką? Sprawa jest bardzo prosta i wymaga od Was zaledwie paru tapnięć w wyświetlacz. To cieszy, bowiem można domniemywać, że skomplikowana procedura rejestracji i instalacji nowego oprogramowania skutecznie zniechęciłaby wiele osób. Kluczową rolę odgrywa aplikacja Samsung Members. Macie tam zakładkę Ogłoszenia.

Na samej górze listy powinniście znaleźć informację o aktywacji programu beta. Teraz trzeba już tylko wyrazić niezbędne zgody oraz – rzecz jasna – zapoznać się z regułami, które obowiązują beta-testerów. Wypada dopowiedzieć w tym miejscu, że może i jest to beta publiczna, jednak nadal nie jest to w pełni stabilne oprogramowanie firmowane przez Samsunga. Oznacza to, że jakieś chochliki w działaniu jak najbardziej mogą występować.

zdj. by Mikołaj :)

Kończąc, dopowiem, że nowa wersja Androida oraz nakładka One UI przynoszą takie nowości, jak:

  • optymalizacja interfejsu,
  • przeniesienie elementów interaktywnych do dolnej części ekranu,
  • nowy design,
  • modyfikacje trybu nocnego,
  • możliwość odpowiadania na wiadomości bezpośrednio z panelu powiadomień,
  • zoptymalizowane zużycie energii,
  • szereg zmian w aplikacji aparatu,
  • …i wiele, wiele innych ;)

Paczka danych, jaką musicie pobrać, aby cieszyć się oprogramowaniem waży całkiem sporo, bo aż 1,7 GB. Warto więc upewnić się, że macie jeszcze w rezerwie co nieco pakietu danych lub łączycie się z wykorzystaniem WiFi. Dobrą wiadomością jest też fakt, że w Stanach Zjednoczonych ruszyły testy Androida Pie z nakładką One UI dla Samsunga Galaxy Note 9. Pozwala to domniemywać, że europejscy posiadacze smartfona również nie będą musieli czekać zbyt długo.

źródło: Robert Nawrowski na Twitterze, SamMobile, Mikołaj – dzięki za screeny!

Reklama