Samsung idzie jak burza – kolejne urządzenia dostają Androida 12 przed terminem!

Konkurencja powinna patrzeć i się uczyć – Samsung nie ogląda się na innych, tylko robi swoją robotę i raz za razem zaskakuje kolejnych klientów. Następne smartfony i tablety dostały bowiem aktualizację do Androida 12 przed terminem!

Reklama

Kolejne smartfony i tablety Samsunga otrzymają system Android 12 i One UI 4

Osoby, które wciąż czekają na aktualizację do Androida 12 (pozdrawiam, bo ja też), mogą jedynie patrzeć z zazdrością na posiadaczy urządzeń Samsunga, które jedno po drugim otrzymują najnowszą wersję oprogramowania. Co więcej, duża część z nich dostaje ją przed zadeklarowanym przez producenta terminem! Takie coś często się nie zdarza – użytkownicy częściej mają prawo narzekać na opóźniające się udostępnienie aktualizacji.

Posiadacze urządzeń Samsunga mogą jednak poklepać się po plecach, że wybrali smartfon lub/i tablet tej marki. Kolejne modele otrzymują bowiem aktualizację do Androida 12 i najnowszego wydania One UI przed terminem! Najnowsza wersja oprogramowania jest dostępna także dla Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ oraz Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7+ i Galaxy Tab S7+ 5G.

Samsung Galaxy Note 10 SM-N970F Android 12 One UI 4 aktualizacja
fot. Krzysztof M.

Z informacji podanych na stronie Samsunga wynika, że w przypadku smartfonów aktualizacja zawiera również poprawki zabezpieczeń datowane na 1 stycznia 2022 roku, podczas gdy tabletów na 1 grudnia 2021 roku. Może to jednak wynikać z faktu, że nowa wersja oprogramowania została udostępniona posiadaczom Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+ 5G już pod koniec 2021 roku (odpowiednio 30 i 29 grudnia), podczas gdy Samsung deklarował, iż udostępni ją dopiero w lutym 2022 roku!

Chociaż Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ otrzymały już Androida 12 i najnowszą wersję interfejsu One UI, podobna aktualizacja dla Galaxy Note 10 Lite jeszcze nie jest dostępna. Według zapowiedzi, zostanie udostępniona dopiero/już w lutym, aczkolwiek niewykluczone, że ostatecznie trafi do posiadaczy tego smartfona wcześniej – zapewne to kwestia kilku(nastu) najbliższych dni.

Jeżeli producent utrzyma takie tempo aktualizacji, niewykluczone, że zakończy proces udostępniania Androida 12 i nowego One UI jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku, a nie w lipcu, kiedy to update mają otrzymać ostatnie smartfony.