Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung: Galaxy Fold jest gotowy do wprowadzenia na rynek

Wszyscy znudzeni „klasycznymi” smartfonami z niecierpliwością wyczekiwali przełomu, który miały przynieść składane konstrukcje. Swoje (zupełnie różne) projekty zaprezentowali na początku 2019 roku Samsung (Galaxy Fold) i Huawei (Mate X), ale żaden z nich nie trafił jeszcze na rynek. Przedstawiciel południowokoreańskiego koncernu poinformował jednak, że ich sprzęt jest gotowy do wprowadzenia do sprzedaży.

To spore zaskoczenie, bowiem jeszcze dwa dni temu mówiło się, że Samsung nie wie, kiedy Galaxy Fold trafi na rynek. Tymczasem dziś, jak przekazuje południowokoreański serwis The Investor, przedstawiciel spółki Samsung Display poinformował wczoraj podczas wydarzenia The Korean Information Display Society w Seulu, że składany smartfon jest gotowy do wprowadzenia do sprzedaży.

Reklama

Nadal jednak nie padła konkretna data, a to ona nas właśnie najbardziej interesuje, gdyż oficjalna prezentacja Galaxy Fold miała miejsce 20 lutego 2019 roku, czyli prawie cztery miesiące temu. Co więcej, przedsprzedaż smartfona została nawet przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych, ale w ostatnim czasie zamówienia anulował sklep Best Buy i operator AT&T.

Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Niewykluczone, że Samsung zaanonsuje (ponownie) wprowadzenie Galaxy Fold na rynek podczas tej samej konferencji, w trakcie której zaprezentuje Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Pro. Według nieoficjalnych informacji, wydarzenie ma się odbyć 7 sierpnia 2019 roku w Nowym Jorku.

Jak z kolei informuje serwis Android Central, Samsung miał w Galaxy Fold wprowadzić kilka zmian konstrukcyjnych, aby uniknąć sytuacji, do których doszło po rozesłaniu testowych egzemplarzy do wybranych przez producenta osób (wśród nich znalazły się zarówno osoby z branży, jak i celebryci/influencerzy). Dla przypomnienia, jedna z nich oderwała powłokę pokrywającą ekran myśląc, że to folia ochronna, podczas gdy u innej parę chwil po uruchomieniu smartfona przestała działać połowa wyświetlacza.

Galaxy Fold mimo wszystko i tak pozostanie urządzeniem „eksperymentalnym” i dostępnym wyłącznie dla bardzo wąskiego grona użytkowników z uwagi na swoją bardzo wysoką cenę, która w Stanach Zjednoczonych została ustalona na 1980 dolarów (równowartość ~7500 złotych), a w Europie na 2000 euro (równowartość ~8500 złotych).

Źródło: The Investor, Android Central