Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Samsung nie wie, kiedy składany Galaxy Fold trafi na rynek

Galaxy Fold miał być pierwszym dostępnym globalnie składanym smartfonem. Po całkiem udanej przedsprzedaży okazało się jednak, że urządzenie tak szybko nie trafi do klientów. Nawet sam Samsung jeszcze nie wie, kiedy to się stanie. Czyżby sprzęt ten miał podzielić los maty ładującej AirPower od Apple?

Galaxy Fold miał przed sobą świetlaną przyszłość, a Samsung mógł dzięki niemu wyrosnąć na lidera segmentu składanych smartfonów. Bo chociaż nie był to pierwszy tego typu sprzęt, który został oficjalnie zaprezentowany (zob. FlexPai), to mógł być pierwszym dostępnym globalnie. Czas jednak mija, a model ten jeszcze nie trafił do klientów.

Samsung Galaxy Fold – problemy

Aby rozreklamować swój składany smartfon, Samsung rozesłał kilka egzemplarzy do znanych osób, gwiazd internetu i influencerów. Wydawało się, że nic nie mogło pójść nie tak. W rzeczywistości jednak kilka sztuk w trakcie „testów” zostało uszkodzonych, ale nikt nie zrobił tego celowo. Okazało się, że urządzenie ma kilka wad konstrukcyjnych, które mogą wpłynąć na jego trwałość. Producent postanowił więc przemyśleć projekt i wprowadzić niezbędne poprawki.

Problem w tym, że trwa to już kilka miesięcy i nie zapowiada się, aby Galaxy Fold miał wkrótce trafić na rynek. Prognozy nie są tym bardziej korzystne, że w Stanach Zjednoczonych jeden z operatorów sam anulował zamówienia przedsprzedażowe na ten model.

Samsung Galaxy Fold – kiedy trafi na rynek?

Według ostatnich (nieoficjalnych) doniesień, sprzedaż Galaxy Fold miała się rozpocząć w lipcu 2019 roku. Dla przypomnienia, pierwotnie planowano zacząć sprzedawać ten smartfon od 26 kwietnia w Stanach Zjednoczonych i od 3 maja w Europie. Mowa o regularnej sprzedaży, bowiem przedsprzedaż została już przeprowadzona.

Przedstawiciel Samsunga przekazał jednak południowokoreańskim mediom informację, że gdyby konferencja wprowadzająca Galaxy Fold na rynek miała odbyć się w przyszłym miesiącu, to przygotowania do niej powinny rozpocząć się jeszcze w czerwcu, a nic takiego się nie dzieje. Dodał też, że nic się nie zmieniło w temacie dostępności składanego smartfona, co należy rozumieć, że nawet sam producent jeszcze nie wie, kiedy urządzenie trafi do regularnej sprzedaży (i osób, które zamówiły go w przedsprzedaży).

Huawei opóźnia datę wprowadzenia do sprzedaży składanego Mate X

Huawei opóźnia datę wprowadzenia do sprzedaży składanego Mate X

Źródło: The Korea Herald