Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Na Zachodzie anulują już zamówienia na składanego Samsunga Galaxy Fold. To zły znak

Amerykańska sieć telefoniczna, AT&T, anulowała wstępne zamówienia smartfonów Samsung Galaxy Fold w związku z niepewnością co do daty wejścia na rynek składanego smartfona. Za pierwszym operatorem, który zdecydował się na taki krok, mogą pójść kolejni.

Anulowanie zamówień na Galaxy Fold

Operator AT&T zaczął wysyłać e-maile do osób, które zamówiły składany smartfon Samsunga w przedsprzedaży. Wcześniej sieć sugerowała w swoich materiałach, że sprzęt zostanie wysłany do zainteresowanych 13 czerwca, ale nie jest to możliwe, bo producent Galaxy Folda nadal nie ogłosił publicznie daty wprowadzenia urządzenia do regularnej sprzedaży.

Operator deklaruje w wiadomościach e-mail zwrot kwoty zamówienia (1980 dolarów), jak też dodaje do tego kartę promocyjną o wartości 100 dolarów do wykorzystania w swoim sklepie w ramach podziękowania za cierpliwość.

(fot. Tom’s Guide)

Pierwotny plan zakładał, że pierwsze sztuki składanego smartfona Koreańczyków zostaną wysłane do chętnych 26 kwietnia. Kilka dni przed tym terminem Samsung został jednak zmuszony do podjęcia decyzji o wstrzymaniu wysyłek, ze względu na problemy z wyświetlaczem, wykryte przez pierwszych recenzentów. Okazał się on bardziej wrażliwy na okoliczności zwykłego, codziennego użytkowania, niż to wynikało z wewnętrznych testów producenta.

Samsung nadal nie ogłosił żadnej konkretnej daty ponownego otworzenia sprzedaży Galaxy Folda, co zmusiło sprzedawców detalicznych do podjęcia działań na własną rękę. Best Buy anulował zamówienia klientów już 23 maja, co zapewne pomogło AT&T w podjęciu podobnej decyzji. Amerykańskie T-Mobile w ogóle nie podjęło się uruchomienia przedsprzedaży, czym uniknęło problemów, które teraz ma na głowie AT&T.

Składany Galaxy Fold – kiedy?

Samsung twierdzi, że „wciąż ulepsza” konstrukcję Galaxy Folda. Na początku tego tygodnia rzecznik firmy powiedział, że nowa data premiery zostanie ogłoszona „w najbliższych tygodniach”. Niedługo wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się szef Samsunga, DJ Koh. Gdyby więc chcieć w prosty sposób odpowiedzieć na pytanie ze środtytułu, to taka odpowiedź powinna brzmieć: „Nie mamy pojęcia” ;)

Osoby, które zamówiły składanego Galaxy Folda, muszą podjąć ważną decyzję

źródło: Tom’s Guide przez Android Authority