Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)
Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)

Oto słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro. Nie ma już śladu po „fasolkach”

Od jakiegoś czasu krążą informacje, że Samsung planuje wydać nową wersję swoich flagowych, bezprzewodowych słuchawek TWS. Teraz, za sprawą Evana Blassa, dowiadujemy się, jak będą wyglądały nadchodzące Galaxy Buds Pro.

Galaxy Buds Pro (przypuszczalnie, bo nie wyklucza się również nazwy Galaxy Buds Beyond) otrzymały już pierwsze certyfikacje, a powiązana dokumentacja zdradziła, że przeznaczone do nich etui będzie dysponowało akumulatorem o pojemności 472 mAh. Nie mamy jednak jeszcze szczegółowych informacji o bateriach w samych słuchawkach, więc ciężko oszacować ich czas pracy na jednym ładowaniu.

Znamy już wygląd Galaxy Buds Pro. Czas pożegnać „fasolki”

Evan Blass podzielił się dzisiaj renderami nadchodzących słuchawek. Nowe urządzenie ma w swojej budowie powrócić do korzeni. Żegnamy zatem „fasolki” Galaxy Buds Live i wracamy do dokanałowej konstrukcji. Wiemy, że szczególną uwagę poświęcono poprawie aktywnej redukcji szumów, która w Galaxy Buds Live była nieco rozczarowująca ze względu na budowę douszną.

Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)
Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)

Prezentowana wersja jest w kolorze liliowym, a logo AKG na obudowie zdradza, że koreański producent będzie kontynuował współpracę z cenioną firmą audio. Na tę chwilę nie ma informacji o innych wersjach kolorystycznych, ale jest wielce prawdopodobne, że użytkownicy będą mieli większy wybór.

Etui ładujące Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)
Etui ładujące do Galaxy Buds Pro (źródło: evleaks)

Premiera już niebawem

Nadchodzące słuchawki Samsunga spodziewamy się zobaczyć oficjalnie w pierwszym kwartale 2021 roku. Mówi się, że powinny one zadebiutować wraz z flagowcami z serii Galaxy S21, a więc już niebawem. Nie jest to jednak potwierdzona informacja, więc należy do niej podchodzić z rezerwą, gdyż może się okazać, że na nowe słuchawki TWS Samsunga przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Czy pojawienie się nowej wersji oznacza zmiany w portfolio Samsunga? Wygląda na to, że nie. Jak sugeruje Evan Blass, Galaxy Buds Pro będą dodatkową serią i będą współistniały z Galaxy Buds, Galaxy Buds+ i Galaxy Buds Live.

Nie znamy jeszcze ceny nadchodzącej nowości Samsunga, ale możemy przyjąć, że pojawienie się Galaxy Buds Pro może wpłynąć na obniżkę cen pozostałych przedstawicieli serii Galaxy Buds.